Piękna i zdrowa cera bez dużego wysiłku? Te urodowe triki ci w tym pomogą

Autor: Weronika Król

Niestety nie każda dziewczyna może pochwalić się ładną i zdrową cerą bez jednego nawet najmniejszego pryszcza. Z drugiej strony ciężki makijaż kamuflaż nie pasuje do każdego typu cery i nie każda dziewczyna będzie czuła się z nim swobodnie. Jeżeli jednak chcesz zakryć jakieś niedoskonałości, to wypróbuj kilka sztuczek, które zapewnią dobry efekt, a twojej cerze – naturalność i piękny wygląd.

Baza pod makijaż? Użyj ulubionego kremu

Czy wiesz, że stosowanie bazy pod makijaż nie jest jakimś ekstra ważnym wymogiem? Owszem produkt przedłuża trwałość makijażu i sprawia, że cera wygląda lepiej. Jednak takie samo działanie ma twój krem, którego używasz każdego dnia. Co więcej zastosowanie kremu w żelowej formule będzie przypominało działanie tradycyjnej bazy. W przeciwieństwie do niej dostarczy twojej skórze odpowiednich składników odżywczych.

Podkład i korektor nałóż punktowo

Jeżeli nie masz bardzo widocznych i licznych niedoskonałości, to możesz pozwolić sobie na zastosowanie korektora. Podkład nie zawsze ci się przyda, zwłaszcza podczas upalnego lata – wtedy nie ma sensu obciążać skóry dodatkową warstwą kosmetyków. Praktycznie przez cały rok możesz korzystać tylko z korektora nakładanego punktowo na pojedyncze krostki lub przebarwienia, zasinienia pod oczami, zaczerwienioną skórę przy nosie lub inne niedoskonałości. Ważne jest również dokładne roztarcie kosmetyku w taki sposób, żeby całkowicie stopił się ze skórą.

Jak zaaplikować korektor?

Jest jedna bardzo dobra zasada, która mówi o tym, w jaki sposób w skórę wcierać korektor. Nie wklepuj go zaraz po nałożeniu, lecz poczekaj chwilę aż podeschnie. Zapewni ci to naturalny efekt przy użyciu minimalnej ilości kosmetyku. Zapobiegnie także dokładaniu kolejnych warstw korektora, co mogłoby stworzyć efekt maski i nienaturalnie wyglądającego makijażu. Dzięki temu, że produkt podeschnie, będzie bardziej kryjący i uzyska lepszą formułę.

Sypki puder nakładaj tylko pędzlem

Do utrwalenia makijażu i uzyskania naturalnego efektu najlepiej nadaje się puder sypki i pędzel typu flat top. Pudry w kamieniu z puszkiem lub gąbeczką mogą spowodować efekt maski. Dzięki sypkiemu kosmetykowi i odpowiedniemu gadżetowi do nakładania pudru uzyskasz bardzo naturalny efekt, matowe wykończenie makijażu i ładną cerę pozbawioną niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *