Ekspercki przewodnik po bezbłędnym nakładaniu podkładu

Autor: Weronika Król

Czy wiesz, że metoda nakładania podkładu ma duży wpływ na wygląd makijażu? Również na Twoje odczucie na skórze i trwałość. Nawet idealny podkład dla Ciebie może wydawać się nieodpowiedni, jeśli nie stosujesz go prawidłowo, dlatego poznaj wszystkie błędy w aplikacji podkładu, których należy unikać i jak je naprawić.

Przygotowanie skóry do podkładu

To ważna część, ponieważ liczy się także to, co jest pod Twoim makijażem, dlatego zaczynaj od świeżo oczyszczonej skóry, oraz dawki nawilżenia. Kosmetyki dobieraj do rodzaju Twojej skóry – tłustej, suchej, mieszanej.

Pędzle, palce, gąbki; czym nałożyć podkład?

Oczywiście zastosowane narzędzia z pewnością wpłyną na efekt. Dobrze sprawdza się wmasowywanie podkładów i tonizujących kremów nawilżających palcami, ponieważ uzyskasz naturalne wykończenie. Natomiast gęsty i ścięty płasko pędzel jest najlepszy dla matowego wykończenia pełnego krycia. Dobrze sprawdzi się też gąbka do makijażu, czyli Beauty Blender. Pamiętaj, by lekko zwilżyć ją przed aplikacją.

Czy podkład powinien być nakładany przed, czy po korektorze?

Wiele osób o to pyta. Jak widzą to profesjonalni wizażyści? Twierdzą, że najpierw należy nakładać podkład, aby wyrównać wszelkie zaczerwienienia/przebarwienia/nierówne odcienie skóry. dzięki temu widać też, gdzie i ile korektora powinno się nałożyć pod oczy/w okolicach, które wymagają dodatkowego pokrycie (nos, policzki, podbródek). Inaczej jest jednak z podkładem w pudrze, np mineralnym. Tu stosujemy zasadę nakładania korektora przed podkładem.

Gdzie najpierw nałożyć podkład?

Zacznij od środka twarzy i rozprowadź go na zewnątrz w kierunku linii włosów, aby uzyskać naturalne i długotrwałe wykończenie, a następnie nałóż go na te obszary twarzy, które wymagają dodatkowego krycia.

Czy zawsze trzeba nakładać podkład na całą twarz?

To oczywiście kwestia indywidualna i zależy od osoby, jej gustu, czasem nawet samego produktu i pożądanego wykończenia. Ważne jest też to, jaka kondycję ma nasza cera. Jeśli masz skórę bez niedoskonałości i przebarwień, w Twoim przypadku mniej znaczy zawsze więcej – stosuj zatem podkład na obszarach takich jak czoło, nos i szyja. Pamiętaj jednak także o tym, ze jeśli chcesz później przyprószyć skórę pudrem, to podkład da mu lepszą przyczepność, zatem warto byłoby nałożyć delikatną warstwę na całą buzię. Jeśli nie lubisz uczucia, ze masz na buzi podkład, wybierz lekki krem BB lub tonujący krem z wysokim wspólczynnikiem SPF.