Organiczny olejek kokosowy od Organique

Autor: Weronika Król

olejek kokosowy od OrganiquePalma kokosowa to w wolnym tłumaczeniu z jednego z egzotycznych języków „drzewo o tysiącu zastosowań”. Jest w tym sporo prawdy. Jedną z funkcji kokosa postanowiła wykorzystać marka Organique i stworzyła kosmetyk o wielu właściwościach.

Kokos – zastosowanie

Kokos, liście, pień i korzenie. Wszystkie te części palmy kokosowej są użyteczne. Z pnia palmy kokosowej robi się małe łódki, bębny lub meble. Liście wykorzystuje się do krycia dachów. Korzenie służą do wytwarzania farby i szczoteczek do zębów. Jednak najszersze zastosowanie ma sam kokos. Ozdabia się nim akwaria, jadalny jest jego miąższ i sok, skorupy stanowią paliwo lub wykorzystywane są przy produkcji filmów (imitują na przykład stukot końskich kopyt).

Kokos znalazł także zastosowanie w kosmetyce. Najczęściej wykorzystywany jest do produkcji kremów, balsamów, olejków. Posiada właściwości nawilżające, odżywcze, wygładzające i rozjaśniające. Kokos zawiera witaminę C, potas, żelazo, kwasy tłuszczowe i cukry.

Kokosowy olejek Organique

Olejek znajduje się w słoiczku o pojemności 100 lub 200 ml. Jeżeli kosmetyk trzymamy w temperaturze pokojowej, może ze stałej postaci przekształcić się w płyn. Lepiej jest schować go do lodówki.

Kosmetyk ma szerokie zastosowanie. Można używać go do wygładzania włosów, nawilżania skóry ciała i do masażu. Posiada tłustą i gęstą konsystencję, dlatego tuż po aplikacji może pozostawić skórę lepką; z zakładaniem ubrania należy się wstrzymać, ponieważ olejek długo się wchłania. Jego podstawowym działaniem jest odżywienie, uelastycznienie, wygładzenie i nawilżenie skóry. Przywraca blask zniszczonym włosom, pomaga w ujarzmieniu niesfornych kosmyków, zapobiega przesuszeniu i puszeniu. Kosmetyk można wykorzystać także do demakijażu, jako odżywka do paznokci lub krem natłuszczający dłonie i stopy.

Olejek kokosowy polecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Aplikuje się go na wilgotną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *