Nakładki wybielające zęby żelem lub światłem LED. Jak to działa?

Autor: Weronika Król

Sposobów na śnieżnobiały uśmiech jest wiele, a jednym z zyskujących popularność są nakładki na zęby, które mocą specjalnego żelu lub światła LED sprawiają, że przywracamy im naturalną biel. Jak to działa?

O perfekcyjnie białych zębach marzy każda kobieta. W końcu to one najlepiej komponują się z czerwoną szminką i makijażem w kobiecym wydaniu. Nie jest jednak łatwo zapewnić sobie biały uśmiech, zwłaszcza gdy lubimy pić kawę, czerwone wino lub palić papierosy – to jedne z wielu czynników, które odbarwiają szkliwo i sprawiają, że marzenie o białych zębach staje się naprawdę trudne do spełnienia. Na szczęście z pomocą nakładek na zęby, uzyskanie pięknego, białego uśmiechu jest możliwe. Czas poznać je lepiej.

Nakładki na zęby – słowem wstępu

Popularność nakładek na zęby zaskakuje, choć nie powinna nas dziwić. Lubimy przecież proste i skuteczne sposoby, dzięki którym możemy wydobyć swoje naturalne piękno. A podobno tak właśnie działają nakładki wybielające. Ich zadaniem jest nie tylko przywrócenie zębom bieli, ale też zabezpieczenie ich powierzchni podczas zabiegu, dzięki czemu możemy wybielić je szybciej i skuteczniej niż tradycyjnymi metodami.

Nakładka na zęby może wybielać na dwa sposoby:

  • specjalnym żelem (z reguły z nadtlenkiem wodoru w składzie), który po nałożeniu na zęby i zabezpieczeniu nakładką rozjaśnia wierzchnią warstwę uzębienia, bezpiecznie i bez podrażnień;
  • światłem LED, dzięki któremu zęby rozjaśniane są czasami nawet o kilka tonów bez użycia dodatkowych specyfików, a jedynie za pomocą emitowanego przez nakładkę światła o odpowiedniej długości fali.

Jak działają nakładki na zęby?

Warto poznać lepiej dokładne działanie nakładek na zęby, ponieważ ich stosowanie jest bardzo proste i – co potwierdzają opinie – skuteczne. Przyjrzyjmy się więc bliżej dwóm opcjom, które rysują się przed nami, gdy zdecydujemy się na wybielaniem zębów za pomocą nakładki.

1. Zestaw do wybielania zębów z lampą LED Coco Glam

Nakładka na zęby Coco Glam to innowacyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Wyposażona jest w zestaw diod LED, które zasilane są przez nasz telefon – wystarczy podpiąć urządzenie do smartfona i w prosty sposób kontrolować proces wybielania. Co ważne, nakładka na zęby wybielająca światłem LED stworzona została we współpracy z najlepszymi ekspertami z dziedziny stomatologii. Polecana jest wszystkim tym, którzy chcą mieć śnieżnobiałe zęby, ale mają wrażliwe zęby i dziąsła, więc kuracje z nadtlenkiem wodoru są dla nich za mocne. Zestaw do wybielania zębów Coco Glam z nakładką LED to ciekawa opcja, choć warto nastawić się na nieco większy koszt niż w przypadku zwykłych pasków wybielających.

2. Nakładka na zęby z systemem wybielających Rapid White

To nieco tańsza forma wybielania zębów za pomocą nakładki, ponieważ nie wymaga użycia światła LED. Nie jest to tak bardzo zaawansowany gadżet, bo nakładki Rapid White nie podepniemy do smartfona. Niektórym to pasuje, bo nie muszą martwić się o dostęp do zasilania i mogą wybielać zęby właściwie w każdych warunkach, czy to w domu, czy w podróży. Wystarczy nabrać porcję żelu do wyprofilowanej nakładki, a następnie nałożyć ją na zęby. Zestaw od Rapid White to żel wybielający, akcelerator (do wymieszania), silikonowa nakładka oraz wygodne etui. Kształt nakładki łatwo można dopasować do swoich potrzeb, bo pod wpływem ciepła (np. po zanurzeniu w ciepłej wodzie) łatwo dopasowuje się do kształtu naszego zgryzu. Oczywiście minusem tej formy wybielania zębów za pomocą nakładki jest fakt, że w produktach tego typu z reguły jest nadtlenek wodoru, który może podrażniać i wywoływać nieprzyjemne odczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *