Cera dojrzała bywa kapryśna. Wymaga specjalnej pielęgnacji, aby dłużej zachowała elastyczność i odpowiednie nawodnienie. Jakie zabiegi do cery dojrzałej warto przetestować, aby ukryć oznaki starzenia się i przywrócić skórze młodość?
Niektórych może zdziwić informacja, że cera dojrzała to już cera 30-latków. Po przekroczeniu granicy 25 lat zmieniają się procesy zachodzące w skórze, a także jej potrzeby – zaczyna się starzeć. Łatwiej się przesusza i traci elastyczność, co związane jest z utratą kolagenu, elastyny oraz wody. Wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Z wiekiem zmniejsza się również ukrwienie skóry, przez co staje się poszarzała.
To tylko niektóre ze zmian, jakie zachodzą w skórze wraz z upływem lat. Oczywiście starzenie się skóry postępuje stopniowo, ale najszybciej widać je na cerach suchych, wrażliwych i z tendencją do alergii. Dlaczego? Ponieważ taka skóra jest cienka i delikatna, a przez to słabo chroni się przed czynnikami zewnętrznymi np. słońcem, które przyspiesza starzenie.
Jak dbać o cerę dojrzałą?
Odpowiednia pielęgnacja cery dojrzałej może zminimalizować niektóre niechciane skutki starzenia się skóry. Warto stosować się do kilku prostych rad, dzięki którym możemy dłużej zachować swoją skórę w dobrej kondycji. Piękno leży tak naprawdę w naszych rękach.
Podstawowe zasady pielęgnacji cery dojrzałej:
- Ochrona przed słońcem – opalenizna optycznie postarza, a słońce wysusza skórę, podkreśla zmarszczki i powoduje przebarwienia; efekt ten nazywa się fotostarzeniem się skóry.
- Regularne złuszczanie – peeling do zabieg, który uwielbia cera dojrzała, bo oczyszcza z zalegającego martwego naskórka, a także przyspiesza proces odnowy komórkowej.
- Kosmetyki do cery dojrzałej – na co dzień warto stosować kosmetyki anti-age ze składnikami, które zapewniają skórze prawidłowe nawodnienie i witalność, a także uelastyczniają np. kwasem hialuronowym, koenzymem Q10, witaminą C, retinolem, fitohormonami itp.
Zabiegi do cery dojrzałej
Domowe sposoby pielęgnacji nie zawsze działają. Kiedy potrzebujemy mocniejszego wsparcia albo chcemy zobaczyć natychmiastowe i wyraźne efekty, możemy wybrać dla siebie coś ze specjalnej gamy profesjonalnych, odmładzających zabiegów kosmetycznych. Które z nich są warte przetestowania?
LIFTING WOLUMETRYCZNY
Polecany w wielu salonach urody zabieg odmładzający, który polega na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego lub polimlekowego. Po co? Aby zwiększyć objętość tkanek i uwypuklić skórę w miejscach, w których pojawiają się zmarszczki i brakuje jej elastyczności. Lifting wolumetryczny twarzy poprawia napięcie skóry, wygładza zmarszczki, bruzdy, ujędrnia, a nawet unosi policzki, które mogą opadać wraz z wiekiem. Dobrze wykonana wolumetria jest w stanie wymodelować owal twarzy. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do dwóch lat. Niestety trzeba za to zapłacić odpowiednio wysoką cenę.
SONOFERAZA
Mniej inwazyjny zabieg odmładzający, w którym wykorzystuje się właściwości ultradźwięków. Na twarz nakłada się specjalnie przygotowaną mieszankę składników aktywnych w formie ampułek. Znajdują się w nich m.in. ceramidy, aminokwasy, kolagen, elastyna witaminy A+C+E, kwas hialuronowy, aloes i fitohormony, czyli wszystko to, czego potrzebuje cera dojrzała. Za pomocą drgań wytwarzanych przez ultradźwięki substancje wchłaniają się w najgłębsze warstwy skóry i działają maksymalnie intensywnie. Sonoferaza wygładza, odżywia, poprawia kolor skóry i widocznie ją odmładza.
WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
Jedne z najpopularniejszych zabiegów to te z zastosowaniem wypełniaczy. Wypełnianie zmarszczek np. kwasem hialuronowym wygląda podobnie jak zabieg wolumetrii, jednak z kilkoma różnicami. Efekty utrzymują się krócej, bo ok. roku. Natomiast w trakcie zabiegu wypełniacz wstrzykuje się wyłącznie w miejscach, w których są zmarszczki. Efektem jest wygładzenie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek, a nie poprawienie całego owalu twarzy, jak w przypadku droższej wersji zabiegu liftingującego.
NICI LIFTINGUJĄCE
Ciekawa alternatywa dla liftingu kwasami to zastosowanie nici liftingujących i rewitalizujących. Jeśli nie mamy w planach kłaść się na stół operacyjny, to dobre rozwiązanie. Jest to zabieg do cery dojrzałej, który polega na umieszczeniu pod skórą cienkiej nici. Wprowadza się ją za pomocą igły. Jej zadaniem jest podniesienie wybranych partii twarzy i zachowanie odpowiedniego napięcia skóry. Nici liftingujące pomagają wymodelować np. łuk brwiowy, żuchwę, szyję, dekolt, a nawet biust.
FOTOODMŁADZANIE
Dla osób, które chcą wykorzystać ciekawe właściwości zabiegów do cery dojrzałej, ale wolą te mniej inwazyjne sposoby, odpowiednie jest fotoodmładzanie. W tym przypadku na skórę działamy pulsującym światłem tzw. IPL o odpowiednim natężeniu i długości fali. Dzięki temu rozgrzewamy skórę i pobudzamy produkcję kolagenu oraz elastyny. Fotoodmładzanie zmniejsza przebarwienia, uelastycznia skórę, zwęża pory i minimalizuje widoczność pękniętych naczynek. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania. Niestety nie mogą poddać się mu osoby, które przyjmują leki zwiększające światłoczułość.
Dodaj komentarz