Jaki makijaż dla blondynki?

Autor: Weronika Król

Makijaż dla blondynkiWiele kobiet marzy o włosach w kolorze blond. Gdy już uzyskają jasny odcień, pojawia się problem: jaki makijaż będzie pasował do nowego image? Podstawową zasadą jest dobór raczej jasnych i stonowanych kolorów. Podkreślą one delikatny odcień fryzury i nie będą wyglądać kontrastowo czy nawet groteskowo.

Większość blondynek ma jasną cerę, więc najlepiej będzie się sprawdzał u nich podkład w delikatnych kolorach, od ivory po golden beige. Warto pamiętać, że dobór odcieni fluidu jest uzależniony od rodzaju naszej urody, czyli od tego czy jesteśmy typem chłodnym czy ciepłym.

Jednym z większych problemów makijażowych kobiet o blond włosach jest ich jasna oprawa oczu. Mają one zazwyczaj delikatne brwi i rzęsy, przez co często wyglądają mało wyraziście. Jeśli chodzi o brwi, można używać henny, jednak pamiętajmy, aby nie była ona koloru czarnego. Lepiej wybrać odcienie brązu, które będą wyglądały naturalniej.

Rzęsy dają większe pole do popisu, bo oprócz brązowego tuszu do rzęs można skorzystać także z innych kolorów np. niebieskiego, szarego czy granatowego.

A jak blondynki powinny malować usta? Zasada jest podobna jak w pozostałej części make-upu, kolor powinien być stonowany. Jasne włosy najlepiej współgrają z odcieniami różu i kolorem nude, który jest modny już od kilku sezonów. Wyjątkiem w delikatnej kolorystyce ust będzie czerwona szminka. Pasuje ona zwłaszcza posiadaczkom odcieni platynowego blondu. Jednak wybierając tak mocny kolor pomadki, należy pamiętać, że pasuje ona tylko kobietom o nieskazitelnej cerze. Jeśli mamy problemy skórne, lepiej zrezygnować z czernieni na ustach.
Tak wykonany makijaż będzie dodawał uroku każdej blondynce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *