Jak poprawić wygląd ust? Zabiegi estetyczne i chirurgiczne na usta

Autor: Weronika Król

usta.jpg

Jeżeli nie jesteś zadowolona z rozmiaru lub kształtu swoich ust, możesz go skorygować za pomocą odpowiednio dobranych i zastosowanych kosmetyków. Jeżeli oczekujesz trwałych rezultatów, warto skorzystać z pomocy chirurga plastycznego lub lekarza medycyny estetycznej. Poznaj zabiegi estetyczne i chirurgiczne, które poprawią Twoje usta.

Zastrzyki z tłuszczu w usta

umożliwiają powiększenie ust w sposób najbardziej naturalny. Metoda polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha lub innej partii ciała i wstrzyknięciu jej w usta. Chirurg plastyczny wprowadza specjalną giętką igłę i wyciąga ją bardzo powoli po to, aby wstrzyknąć odpowiednie dawki tłuszczu. Zastrzyki z tłuszczu wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Implanty z goreteksu

pozwalają na trwałe powiększenie ust. Goreteks to ludzka skóra wypreparowana w taki sposób, który uniemożliwi je odrzucenie przez biorcę. Implant goreteksowy to albo gruba nić z wtopioną igłą, albo nieduże płatki materiału, które można ciąć w dowolny kształt. Nić wciąga się pod skórę, a z płatków wycina się szablon ust i również wsuwa się go pod skórę. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Zastrzyki z artecolu w usta

Artecol to mieszanka kolagenu i mikroskopijnych cząsteczek pleksiglasu, którą wstrzykuje się igłą pod skórę. Efekt utrzymuje się około roku. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Zastrzyki z aquamidu w usta

Aquamid składa się z wody (97,5%) i hydrożelu (2,5%). Ten ostatni zamienia wodę w galaretkę, która się nie wchłania i nie przemieszcza. Aquamid znajduje się w jednorazowych strzykawkach. Wstrzykuje się go podskórnie za pomocą cienkiej igły. Chirurg przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym.

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne wykonuje się w celu trwałego powiększenia ust lub skorygowania ich kształtu. Zwykle rozcina się linię dzielącą wargi i skórę, po czym usuwa się cienki pasek skóry, a końcówkę wargi lekko się naciąga i zszywa. Na granicy warg pozostaje niewielka blizna, którą należy maskować konturówką lub makijażem permanentnym.

Inne zabiegi mogą mieć na celu uniesienie środka górnej wargi poprzez nacięcie i usunięcie paska skóry u podstawy nosa. Równie dobrze można zmniejszyć usta. W tym celu wystarczy wyciąć pasek śluzówki warg od strony jamy ustnej.

Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu ogólnym, dożylnym lub miejscowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *