Jak działa maska przeciwtrądzikowa LED? Domowa terapia światłem LED

Autor: Weronika Król

Maska przeciwtrądzikowa LED wykorzystuje znaną metodę leczenia światłem. Światło LED ma zastosowanie w leczeniu schorzeń dermatologicznych, w tym trądziku i blizn. Zabiegi światłem, z których dawniej można było korzystać jedynie w profesjonalnych gabinetach, teraz można wykonywać samodzielnie, we własnym domu. Jak działa maska przeciwtrądzikowa LED, jakie ma zastosowanie i jakie daje efekty? Czy maska LED jest bezpieczna? Na czym polega terapia światłem LED?

Jak działa maska przeciwtrądzikowa LED?

Podstawowa różnica między popularnymi preparatami na wypryski a maską wykorzystującą terapię światłem LED jest taka, że ta ostatnia ma za zadanie zwalczyć problem u jego źródła. Innymi słowy, maska ledowa nie tylko leczy już powstałe zmiany trądzikowe, lecz także zapobiega ich powstawaniu.

Maska przeciwtrądzikowa LED jest wykonana z wysokiej jakości plastiku. Wyglądem przypomina maskę karnawałową i właśnie tak się ją nakłada. Do urządzenia dołączony jest aktywator, który stanowi część maski i działa na podobnej zasadzie co wkład do woskowej golarki (należy go wymieniać raz w miesiącu). Maski przeciwtrądzikowej używa się raz dziennie. Jedna sesja musi trwa dziesięć minut, a cała terapia ‒ trzy miesiące. Niewykluczone, że niewielka poprawa stanu skóry nastąpi już po pierwszym tygodniu codziennego stosowania maski LED.

Jak działa maska przeciwtrądzikowa LED? Na oczyszczoną twarz należy nałożyć maskę z podłączonym aktywatorem, która po dziesięciu minutach sama zgaśnie. Następnie kontynuujemy codzienną pielęgnację twarzy lub aplikujemy makijaż.

Na czym polega terapia światłem LED?

Lekarze i kosmetolodzy stosują terapię światłem od dawna ‒ zarówno do zabiegów medycyny estetycznej, jak i do zabiegów pielęgnacyjnych. Maska domowego użytku, która znacznie obniża koszty i skraca czas potrzebny na kurację światłem, to prawdziwy przełom. Urządzenie wykorzystuje technologię purpurowego światła LED popularnego właśnie w leczeniu trądziku i blizn.

Purpurowe światło jest połączeniem dwóch innych świateł: niebieskiego i czerwonego. Umieszczone w masce punkciki światła niebieskiego mają za zadanie ograniczyć i wyeliminować bakterie typu P. Acnes, które są odpowiedzialne za powstawanie wyprysków, oraz zatrzymać stan zapalny. Ponadto światło niebieskie jest bardzo delikatne dla skóry. Z kolei punkciki czerwonego światła przyspieszają regenerację naskórka, stymulują komórki do produkcji kolagenu, poprawiają krążenie krwi i zapewniają skórze elastyczność. Dzięki temu maska redukuje wypryski u źródła i wygładza zmiany potrądzikowe.

Należy mieć na uwadze, że czerwone i niebieskie światło bardzo skutecznie usuwają pryszcze, ale gorzej radzą sobie z torbielami i czyrakami. W przypadku takich problemów skórnych warto od razu skonsultować się z dermatologiem.

Jakie światła LED są stosowane w kosmetologii?

Poza czerwonym, niebieskim i purpurowym światłem LED w kosmetologii stosuje się:

 • żółte światło LED, które energizuje głębokie warstwy skóry i przyspiesza proces przemian komórkowych;
 • zielone światło LED, które działa łagodząco oraz zmniejsza podrażnienia i opuchliznę;
 • pomarańczowe światło LED, które podobnie jak żółte pobudza komórki skóry do pracy.

Maska przeciwtrądzikowa LED – zastosowanie

Maska ledowa jest wykorzystywana przy zabiegach:

 • odmładzających (anti-aging),
 • nawilżających,
 • poprawiających pigmentację,
 • regenerujących
  i podczas kuracji:
 • przeciwtrądzikowej,
 • stanów zapalnych mieszka włosowego,
 • hamującej łysienie.

Maska przeciwtrądzikowa LED – efekty

Regularne stosowanie maski przeciwtrądzikowej LED owocuje:

 • wygładzeniem skóry twarzy,
 • mniej widocznymi wypryskami,
 • ograniczoną liczbą zaskórników,
 • zmniejszeniem liczby ropnych zmian skórnych,
 • zniwelowaniem przebarwień,
 • ograniczeniem problemu błyszczenia skóry.

Czy maska LED jest bezpieczna?

Ostatnio dużo się mówi się o tym, jak niebezpieczne jest światło UV, a kremy z filtrem zaleca się nawet mieszkańcom rejonów o mniejszym nasłonecznieniu. Wobec tego dlaczego celowo nastawiać się na działanie światła? Maska ledowa jest bezpieczna i ma niewiele wspólnego z solarium – ona z pewnością nie sprawi, że się opalimy. Urządzenie nadaje się do wszystkich typów cery, w tym do skóry alergicznej. Powinny na nią uważać jedynie osoby ze świeżą opalenizną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *