Akcesoria do aplikacji podkładów – które malują najlepiej?

Autor: Weronika Król

Wszystkim nam się marzy, żeby podkład dobrze leżał i nie był nieładną maską i aby twarz była pozbawiona wszelkich niedoskonałości, takich jak przebarwienia, wypryski czy nierównomierna pigmentacja. Buzia bez skazy, która ma wyrównany koloryt i- takie cuda jest w stanie zrobić dobry podkład. okazuje się jednak że ważne jest nie tylko o co nakładamy na buzię ale też JAK I CZYM aplikujemy kosmetyk. Produkt ten możemy nakładać na skórę za pomocą opuszków palców dłoni albo specjalnych akcesoriów. Jakich?

To, którym akcesorium będziemy nakładać podkład na twarz, jest uzależnione od tego, jaki efekt chcemy uzyskać (od lekkiego krycia po mocne) oraz jaka jest konsystencja kosmetyku. warto też wypróbować, jak dany podkład zachowuje się po aplikacji różnymi metodami. pamiętaj, że Twoja skóra może inaczej współpracować z danym kosmetykiem, niż np. cera Twojej przyjaciółki. Zawsze najlepiej wypróbować na własnej skórze dany podkład i sposób jego aplikacji.

Czym nakładać podkład – aplikacja palcami

To jedna z najpowszechniejszych metod. nasze dłonie to najlepsze narzędzie do makijażu. Pod warunkiem, że umiejętnie aplikujemy nimi kosmetyki.

Ręce są fenomenalnym “narzędziem” do robienia makijażu, ponieważ na skutek ich ciepła lepiej stapia się on ze skórą twarzy (ciepło palców powoduje rozrzedzenie produktu), a końcowy efekt jest bardzo naturalny. Jednak warto też pamiętać, że na dłoniach gromadzi się dużo bakterii a ponadto o wiele trudniej jest stopniować krycie danego podkładu.

Czym nakładać podkład – gąbeczka beauty blender

Beauty blender to akcesorium, który znają juz własciwie wszystkie zwolenniczki makijażu. Różowa gąbeczka o kształcie jajka do nakładania podkładu, idealnie współpracuje z naszą skórą.  Po kontakcie z wodą (czyli odpowiednim, lekkim nawilżeniu) nieco zwiększa swoją objętość i w takiej formie staje się idealnym narzędziem do nakładania podkładu. Pozwala idealnie pokryć buzię podkładem, nie zostawia plam i przebarwień. Tym akcesorium stemplujemy twarz (przyciskamy go do jej powierzchni), kontrolując i stopniując poziom krycia. Efekt jest naturalny, a aplikacja produktu nie zajmuje wiele czasu.

Beauty Blender wyklucza zabrudzenie palców i za każdym razem daje naturalny efekt, ponieważ struktura gąbki imituje skórę.

Beauty blender wymaga bardzo dokładnego mycia po każdym użyciu po to, by podkład nie zalegał w jego wnętrzu, a także by na gąbce nie namnożyły się bakterie.

Czym nakładać podkład – pędzle

Pędzli do nakładania podkładu jest bardzo wiele, ale tak naprawdę najlepszy jest tylko jeden, o specjalnym kształcie. Jest to tzw flat top który jest w przekroju okrągły, ale płasko ścięty – obecnie odchodzi się od pędzelków zwanych języczkami, ponieważ nie zapewniają one profesjonalnej aplikacji i nigdy nie uzyska się nimi tak naturalnego efektu, jak flat topem, którym stempluje się buzię miejsce koło miejsca.

Plusem flat topu jest bowiem gęste włosie, które dobrze rozprowadza produkt (można nim budować krycie), minusem zaś to, że dość mocno chłonie podkład, więc szybciej się on skończy. Oczywiście każdy pędzel wymaga również częstego mycia, gdyż jest pożywką dla bakterii.

Każde ze wskazanych akcesoriów do aplikacji podkładów oraz metoda nakładania kosmetyku palcami mają swych zwolenników i przeciwników. Oczywiście kosmetyczka nigdy nie pomaluje Was palcami nawet jeśli sama siebie na co dzień najbardziej lubi tak właśnie malować.

Wybór danego akcesorium uzależniony jest też od czasu, który możemy przeznaczyć na wykonanie makijażu. Jeśli jest go niewiele, z pewnością nie sięgniecie po pędzel i wybierzecie najszybsza drogę, czyli Wasze palce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *