Jak dbać o podbródek?

Autor: Weronika Król

podbrodek.jpg

Drugi podbródek to jedna z oznak starzenia. Za jego przyczyny uważa się geny, nadwagę i nieprawidłową postawę ciała. Jakie zabiegi na podbródek stosować, aby należycie o niego zadbać?

Podwójny podbródek – przyczyny

Nadwaga i genetyka
Podwójny podbródek może być następstwem nadwagi, z tym że jego trudniej się pozbyć niż nadprogramowych kilogramów. Dlaczego? Komórki tłuszczowe podbródka łączą się w większe grupy. Są słabo ukrwione, ponieważ tkanka włóknista, która je otacza, nie przepuszcza wystarczającej liczby naczyń krwionośnych. A to właśnie dobre ukrwienie tkanek przyspiesza spalanie tłuszczu. Jeżeli z kolei podwójny podbródek ma podłożone genetyczne, pozbyć się go będzie jeszcze trudniej. Dlaczego? Ponieważ jest to tłuszcz brunatny, a nie żółty jak przy nadwadze, i służy do magazynowania energii na czarną godzinę.

Nieprawidłowa postawa ciała, nadmierne opalanie i niewłaściwa pielęgnacja
Podwójny podbródek może wynikać z garbienia się i wciskania głowy w ramiona. W konsekwencji mięśnie szyi wiotczeją, komórki tłuszczowe rozrastają się i tak powstaje podwójny podbródek. Ponadto grubą poduszkę warto zastąpić płaskim jaśkiem lub wałkiem. Warto ograniczyć opalanie się, ponieważ ta przyjemność uszkadza włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość. Kolejnym zaniedbaniem jest przesuszenie skóry, które wynika z niedostatecznej pielęgnacji. Aby go uniknąć, kosmetyki nawilżające i ujędrniające należy nakładać nie tylko na twarz, lecz także na szyję.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym na podwójny podbródek

W celu zmniejszenia lub zlikwidowania podwójnego podbródka można poddać się zabiegom takim jak:

  • Face Lift,
  • termoplastyka twarzy Therma RF,
  • endermologia,
  • lipoliza iniekcyjna.

Face Lift to masaż, który powoduje drenaż i stymulację mięśni twarzy i szyi oraz napina i wygładza skórę. Termoplastyka twarzy Therma RF za pomocą fal radiowych przyspiesza odbudowę włókien kolagenowych i w efekcie poprawia owal twarzy. Ponadto zabieg wygładza zmarszczki i blizny. Endermologia polega na masażu aparatem wyposażonym w dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w komorze. Masaż powoduje rozpad tłuszczu w komórkach.

Jeżeli te rozwiązania nie przyniosą rezultatów, warto zdecydować się na lipolizę iniekcyjną. Zabieg polega na wstrzykiwaniu fosfatydylocholiny za pomocą cieniutkich igieł. Fosfatydylocholina to płynna lecytyna, która znalazła zastosowanie w leczeniu zatorów tłuszczowych i usuwaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest skuteczna i daje trwałe efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *