Hydra Quench od Clarins uratuje twoją odwodnioną skórę twarzy

Autor: Weronika Król

Hydra QuenchSucha skóra twarzy szybko starzeje się, łuszczy się i swędzi. Należy systematycznie ją nawilżać. Dowiedz się, jak zrobić to najlepiej.

Skóra sucha i odwodniona

Skóra odwodniona to problem osób w każdym wieku. W takim typie skóry zaburzeniom uległa bariera lipidowa, występuje niewłaściwe krążenie wody i szybka jej utrata. Jakie są przyczyny odwodnienia skóry? Zaliczamy do nich między innymi: nieodpowiednią pielęgnację, starzenie się, wahanie poziomu hormonów, niekorzystne warunki atmosferyczne, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub ogrzewanych, zanieczyszczenia środowiska, stres, niewłaściwa dieta, leki, palenie papierosów. Jak wygląda skóra odwodniona? Jest bardzo wrażliwa, cienka, napięta, mało elastyczna, pokryta zmarszczkami, łuszcząca się. Osoby, które posiadają skórę odwodnioną, nie mogą brać gorących kąpieli, używać mydła, kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym oraz opalać się na słońcu i w solarium. Powinny natomiast dążyć do odbudowania lipidowej bariery ochronnej, stosować kosmetyki z filtrami i dostarczać skórze odpowiednią ilośą wody od wewnątrz i od zewnątrz.

Krem nawilżający Hydra Quench od Clarins

Francuska marka Clarins stworzyła nawilżający krem na dzień i na noc przeznaczony dla osób w każdym wieku, które posiadają skórę suchą i bardzo suchą. Dzięki składnikom (kwas hialuronowy, ekstrakt z kory drzewa Katafray – drzewo makadamia) przywraca skórze twarzy odpowiednie nawilżenie, wzmacnia barierę lipidową i chroni przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Dodatkowo wygładza skórę i zmniejsza widoczność zmarszczek. Krem Clarins został przetestowany dermatologicznie; nie powoduje powstawania zaskórników.

Krem Hydra Quench nakłada się codzienne na czystą skórę twarzy, omijając okolice oczu. Kosmetyk można stosować rano i wieczorem. W pojemniczku mieści się 50 ml kremu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *