Najczęstsze błędy w makijażu. Nigdy ich nie popełniaj!

Autor: Weronika Król

Każda z nas w przeszłości popełniała błędy związane z makijażem. Być może niektórym z nas te gafy zdarzają się jeszcze do dziś. Jeżeli ty również zauważyłaś, że makijaż twoich ust lub oczu wygląda co najmniej dziwnie, to sprawdź, co zrobić, żeby udoskonalić swój wygląd. Nigdy więcej nie popełniaj tych błędów w makijażu.

Mocny makijaż oczu

Chodzi tu przede wszystkim o ciemne cienie do powiek, kreskę narysowaną wokół oczu i mocno wytuszowane rzęsy. Otóż musisz wiedzieć, że ciemne kolory cieni pasują tylko do wieczorowego makijażu, czarna kreska na brzegach powiek lub na linii wodnej pomniejsza oczy, a rzęsy pokryte kilkoma warstwami maskary wyglądają po prostu brzydko. Jednak ciemne kolory to nie wszystko. Do tego dochodzi jeszcze problem jakości kosmetyków do makijażu oczu. Aby były trwałe i dawały ładny efekt, ich jakość musi być na wysokim poziomie. Tym bardziej trzeba to wziąć pod uwagę, że będziesz malowała nimi oczy.

Gruba warstwa podkładu

Czyli tzw. szpachla lub tapeta. Która z nas nie popełniła takiego błędu w młodości? Gruba warstwa podkładu dla niektórych równa się efekt gładkiej buzi bez żadnych niedoskonałości. Tymczasem jest wręcz odwrotnie. Na twarzy pojawia się tzw. efekt maski, smugi i plamy. Są trudności z nałożeniem kosmetyku i utrzymaniem makijażu w dobrej jakości przez cały dzień. Twój wygląd jest nienaturalny, a podkład nałożony warstwowo mocno różni się od naturalnego kolorytu twojej buzi. A co dzieje się z cerą pod “tapetą”? Pory skóry są zapchane, mogą pojawić się niedoskonałości, a pod koniec dnia często nie możesz jej domyć.

Matowy i mocno kryjący podkład

Myślisz, że im lepszy efekt zmatowienia i mocnego krycia, tym lepiej? Nic z tych rzeczy. Mocno kryjący podkład o matowym wykończeniu wcale nie zamaskuje twoich niedoskonałości, nie poprawi wyglądu twojej buzi i nie sprawi, że będziesz ładnie wyglądać. Wręcz przeciwnie: utworzy na twarzy maskę, która jeszcze bardziej uwypukli przebarwienia, blizny, krostki lub zaskórniki. Co więcej jeśli użyjesz tylko podkładu i nie zrobisz konturowania twarzy lub nie użyjesz różu do policzków, to twoja buzia będzie wyglądała płasko i nienaturalnie.

Cienkie brwi

Cienkie kreski wygięte mocno do góry, oskubane do granic możliwości. Zbyt mocno wydepilowane brwi to problem wielu z nas. Niestety jest to problem trudny do przeskoczenia. Zanim brwi odrosną, trzeba ratować się kredkami, cieniami lub innymi produktami. Efekt takiego makijażu nie zawsze wygląda naturalnie. A wystarczyło do brwi przyłożyć szablon i usunąć te włoski, które znalazły się poza nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *