Jak wygląda terapia kolagenowa w chirurgii plastycznej?

Autor: Weronika Król

Jeżeli twoim problemem są zmarszczki, obwisła skóra i starcze przebarwienia, to sprawdź, jak sobie z tym poradzić. Pomóc ci może terapia kolagenowa. Sprawdź, na czym polega, jak przebiega i jakie zapewni ci efekty ten rodzaj kuracji.

Co to jest terapia kolagenowa?

Terapia kolagenowa zmniejsza niedoskonałości skóry takich jak zmarszczki, blizny, brak elastyczności i gładkości naskórka. Implanty kolagenowe stosowane w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej są przeznaczone dla osób z małymi zmarszczkami. Takie produkty są bardzo wydajne, jeśli chodzi o mimikę twarzy; przydają się także w redukcji delikatnych blizn.

Przed rozpoczęciem terapii kolagenowej lekarz:

  • zapoznaje się z historią pacjenta po to, żeby podjąć ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu;
  • przeprowadza z pacjentem wywiad, żeby zebrać jak najwięcej informacji o alergiach, stosowanych kosmetykach i przyjmowanych lekach;
  • wykonuje próbę uczuleniową na kolagen.

Terapia kolagenowa – przeciwwskazania

Do głównych przeciwwskazań terapii kolagenowej zalicza się następujące czynniki: uczulenie na kolagen, ciąża i karmienie piersią, zastosowanie implantu kolagenowego do powiększania piersi lub wstrzykiwania preparatu w kości, ścięgna i mięśnie.

Terapia kolagenowa – zalecenia przed zabiegiem i po nim

Na dwa dni przed zabiegiem nie wolno zażywać aspiryny, pić alkoholu oraz korzystać z sauny i solarium. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra poddawana zabiegowi musi być czysta i odświeżona. Po zabiegu natomiast należy zastosować maskę lodową. Przez kolejne sześć dni nie należy korzystać z sauny, solarium i siłowni, nie można brać gorących kąpieli i pić alkoholu.

Jak przebiega terapia kolagenowa?

Terapia kolagenowa składa się z trzech etapów:

  • testy na skórze pacjenta wykonywane co dwa tygodnie,
  • serię zabiegów właściwych,
  • okresowa korekta.

Terapia kolagenowa – efekty

Po zabiegu terapii kolagenowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, skóra wygląda młodziej, jest nawilżona i elastyczna, a jej pory mniej widoczne. Skóra twarzy jest zdrowa, wypoczęta i ma więcej naturalnego blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *