Jak dbać o suchą skórę twarzy?

Autor: Weronika Król

Sucha cera twarzyWyobraź sobie, że budzisz się rano i twoja cera nie jest napięta, ani szorstka. Prawda, że to by była piękna pobudka i początek dnia? Niestety, jeśli cierpisz z powodu przesuszania naskórka, rzadko miewasz takie poranki. Aby poprawić stan skóry, trzeba o nią dbać w specjalny sposób. Na czym on polega?

Przede wszystkim warto zainwestować w delikatne kosmetyki, najlepiej te przeznaczone do suchej skóry. Do mycia najlepiej stosować specjalne płyny czyszczące cerę. Nigdy nie używaj w tym celu mydła, które dodatkowo przesuszy twoją twarz, a do tego usunie całkowicie natłuszczenie, co przy tym rodzaju cery jest niedopuszczalne. Po każdym myciu powinnaś nawilżyć skórę kremem. Powinien mieć on całą noc na wchłonięcie.

Nie rezygnuj z peelingu, bo tylko on złuszczy martwy naskórek. W ten sposób pozbędziesz się suchych skórek, które potrafią zniszczyć najlepszy makijaż. Ale nie przesadzaj z częstotliwością zabiegów. Wystarczy jak zrobisz je 1-2 razy w tygodniu. Inaczej możesz podrażnić skórę i uzyskać wręcz przeciwny efekt.

Bardzo korzystnie działają na cerę wszelkie maseczki nawilżające. Jeśli wybierzesz te delikatne, to możesz je aplikować, co drugi dzień. Ale pamiętaj, że to czasochłonny zabieg, bo kosmetyk musisz trzymać na twarzy 20 minut. Jeśli skrócisz czas, to nie osiągniesz pełnej regeneracji.

I na koniec codzienne nawyki. Po pierwsze powinnaś pić dużo wody niegazowanej. 2l pozwolą ci odpowiednio nawodnić skórę. Musisz też chronić twarz przez promieniami UV, bo one potrafią bardzo mocno wysuszyć cerę. Warto też zrezygnować z klimatyzacji i zbyt długiego przebywania przed monitorem, bo te czynniki negatywnie wpływają na kondycję twarzy.

Jeśli będziesz przestrzegała tych rad, to już po miesiącu zauważysz różnicę w stanie skóry. Musisz włożyć w to trochę wysiłku, ale uwierz będzie warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *