Czy nafta kosmetyczna pomoże twoim włosom?

Autor: Weronika Król


nafta kosmetycznaNafta kosmetyczna, znana też jako parafina, posiada wiele właściwości pielęgnacyjnych. Polecana jest dla wszystkich rodzajów włosów.

Właściwości nafty kosmetycznej

Nafta kosmetyczna oddziałuje na włosy, poczynając od cebulek, a kończąc na samych końcówkach; odżywia także wnętrze włosa. Od zewnątrz zaś chroni włosy przed promieniami słonecznymi, zanieczyszczeniami, uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Nafta kosmetyczna zapobiega rozdwajaniu końcówek i wypadaniu włosów. Wzmacnia cebulki, wygładza i nawilża; pomaga w leczeniu łupieżu. Włosy stają się miękkie, gładkie, sprężyste; łatwo się rozczesują i nie elektryzują się. Do nafty kosmetycznej dodaje się szereg substancji odżywczych, ponieważ kosmetyk ten nie posiada w sobie takich właściwości. Nafta wzbogacana jest między innymi: witaminami, olejem rycynowym, wyciągami z roślin (aloesem, pokrzywą, rumiankiem).

Dla kogo przeznaczona jest nafta kosmetyczna? Polecana jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, szczególnie suchych, łamliwych, zniszczonych farbowaniem lub prostowaniem. Osoby, które maja wrażliwą skórę głowy lub włosy przetłuszczające się, nie mogą korzystać z nafty kosmetycznej. Mogłaby ona podrażniać i wysuszać włosy.

Jak stosować naftę kosmetyczną?

Kosmetyk wciera się w skórę głowy i na całą długość włosów na 10 minut przed myciem. Powstaje wtedy ochronna nawilżająca powłoka, którą podczas mycia należy dokładnie spłukać. W tym celu trzeba użyć oliwki do włosów (nafta konsystencją przypomina olej; jak wiadomo tylko olej zmywa olej). Następnie skórę głowy i włosy trzeba umyć kilkakrotnie szamponem. Można sporządzić również maseczkę do włosów z naftą kosmetyczną. Potrzebne będą: trzy łyżeczki nafty, jedno żółtko i dwie łyżki oleju rycynowego. Składniki należy dokładnie wymieszać i nałożyć na włosy na 20 minut. Aby polepszyć działanie maseczki, głowę można przykryć folią. Po upływie 20 minut głowę trzeba dokładnie umyć oliwką i szamponem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *