Akcja – Regeneracja: Gliss Kur Deep – Repair dla zniszczonych włosów

Autor: Weronika Król

Gliss Kur Deep-RepairGładkie, lśniące i falujące na wietrze włosy… Nie, to nie scena z filmu romantycznego. Takie mogą być twoje włosy, jeśli przetestujesz nową kolekcję kosmetyków do włosów bardzo zniszczonych Gliss Kur Deep – Repair.

Uszkodzenia włosów – przyczyny

Na uszkodzenia narażone są wszystkie rodzaje włosów. Kondycja włosów może zostać naruszona podczas tarcia poszczególnych pasemek o siebie i o ubranie (szczególnie zimą, gdy nosimy je po czapką lub kurtką i szalikiem). Tarcie może spowodować łamanie, puszenie, rozdwajanie końcówek i uszkodzenia zewnętrznej powłoki włosów. Wysoka temperatura wykorzystywana w urządzeniach modelujących (suszarki, prostownice i lokówki) niszczy keratynę i wodę zawartą we włosach. W efekcie pasemka stają suche, cienkie i odwodnione. Podobnie na włosy działają nieodpowiednio dobrane kosmetyki i farby z dużą zawartością amoniaku. Niekorzystny wpływ na stan włosów mają także częste zabiegi fryzjerskie, takie jak: ondulacja, rozjaśnianie, farbowanie. Zła technika szczotkowania włosów i noszenie włosów spiętych w tzw. koński ogon powoduje ich osłabienie i nadmierne wypadanie.

Gliss Kur Deep – Repair dla zniszczonych włosów

Gliss Kur proponuje serię kosmetyków do bardzo zniszczonych włosów, Deep – Repair. W jej skład wchodzi aż sześć produktów: szampon, odżywka, ekspresowa odżywka regeneracyjna, ekspresowa maska regenerująca, maska intensywnie regenerująca i ekstremalne serum. Kosmetyki dzięki zawartości aminokwasów i protein mają odbudować włosy i zapewnić im sprężystość, miękkość, łatwiejsze rozczesywanie i regenerację.

Wszystkie kosmetyki Gliss Kur z serii Deep – Repair (poza serum i ekspresową odżywką) należy wmasować w mokre włosy i dokładnie spłukać. Maskę regeneracyjną stosuje się dwa lub trzy razy w tygodniu. Całą gamę produktów Gliss Kur rozpoznasz po czarno – fioletowych kolorach. Największy z kosmetyków (szampon) zawiera 400 ml, a najmniejszy (ekstremalne serum) – 100 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *