Naturalne olejki szturmem podbiły świat kosmetyczny. Są kosmetykami na medal ponieważ mają doskonały, naturalny skład i siła ich działania na ciało, włosy czy twarz nie ma sobie równych. To kosmetyczni celebryci wprost z fabryki matki natury. Czy wiesz, jak je stosować, by czerpać z nich maksimum korzyści? Dziś opisujemy najlepsze olejkowe kuracje do twarzy ciała i włosów – wybierz dla siebie jedną, kilka, lub wszystkie i ciesz się naturalną pielęgnacją – skuteczną i pełną troski o Twoja skórę.
Jak stosować naturalne olejki w pielęgnacji?
1. OLEJOWANIE WŁOSÓW
To zabieg, którego ojczyzną stały się Indie, choć prawdą jest, że olejowanie włosów stosują od wieków kobiety i mężczyźni we wszystkich najgorętszych rejonach świata, ponieważ tak wysokie temperatury w tempie przyspieszonym wyzbywają włosy wody z wnętrza i mocno przesuszają oraz nadwątlone ich strukturę. olejki chronią włosy nie tylko dlatego, ze naprawiają ich wewnętrzne struktury, ale również tworzą na ich powierzchni okluzyjną warstwę zapobiegającą ucieczce wody.
Olejowanie żadna nie tylko o pasma ale i o skórę głowy, dlatego bez obaw wmasuj wybrany olejek w skalp i wykona delikatny masaż, by pobudzić krążenie podskórne. Cebulki włosowe wzmacnia się, a regularne olejowanie pobudzi je do wzrostu, zagęści fryzurę i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu. Olejek trzymaj na włosach pół godziny lub dłużej, a następnie spłucz i umyj głowę szamponem.
2. SERUM NA KOŃCE WŁOSÓW
Ponieważ olejek działa okluzyjnie z pewnością zastąpi ciężkie, syntetyczne i silikonowe serum. Oleje mają ponadto naturalny filtr UV – świetnie chronią włosy i skórę przed słońcem. 2-3 krople naturalnego olejku wmasuj we włosy – w same ich końce. Dzięki temu unikniesz rozdwojonych końcówek i zabezpieczysz je przed przesuszenie, puszeniem, łamliwością.
3. DODATEK DO SZAMPONU
Pół łyżeczki naturalnego olejku dodane do szamponu (przy suchych włosach) lub do odżywki (przy włosach normalnych z tendencją do tłustych) doskonale odżywia i poprawia ich strukturę. Olejek sprawi też, że włosy zyskają dodatkową porcję nawilżenia, staną się odżywione, ich struktura się poprawi, ponieważ zyska na objętości (mniej cząstek wody “ucieknie” podczas suszenia włosów.
4. SERUM DO TWARZY NA NOC
Ponieważ każdy olejek jest kosmetycznym, witaminowym combo, złożonym z witamin, minerałów, fitosteroli, flawonoidów i kwasów tłuszczowych Omega -3, -6, -7, -9 (ich proporcje zależą od danego oleju) – jasnym jest, że działa on niczym doskonałe wzmacniające, i poprawiające wygląd skóry serum, które ze względu na bogaty skład najlepiej nakładać na noc, kiedy to zachodzą w skórze najintensywniejsze procesy regeneracyjne.
5. SERUM POD OCZY NA NOC I NA DZIEŃ
Olejki z powodzeniem zastąpią krem pod oczy – chroni delikatną skórę przez zniszczeniem i promieniowaniem UV. Najlepsze olejki o działaniu anty aging i silnie pielęgnujących właściwościach, które ponadto sprawnie wchłaniają się w skórę to olej z pestek malin, olej z pestek śliwki, olej arganowy i masło shea.
6. KĄPIEL DLA DŁONI I STÓP
Dłonie to nasza wizytówka – chcemy, aby były zadbane, a wiele kremów po prostu nie jest w stanie podołać temu zadaniu i trwale nawilżyć i wygładzić skóry. Jeśli chcesz mieć jedwabiście gładkie dłonie i stopy – kąp je regularnie w ciepłym mleku, miodzie i łyżce olejku migdałowego lub słonecznikowego.
7. ODŻYWKA DO PAZNOKCI
Olejek doskonale nawilża i poprawia strukturę paznokci, dlatego wcieraj go codziennie w pytkę tak, by całkowicie w nią wsiąknął. W ten sposób szybko i skutecznie zregenerujesz nawet najbardziej kruche, łamliwe i zniszczone np. po hybrydzie paznokcie. Olejek sprawi, że staną się one elastyczne, gładkie i przestana się kruszyć rozdwajać.
9. OLEJ DO MASAŻU ANTYCELLULITOWEGO
Dodaj do naturalnego olejku (np. migdałowego) k2 krople olejku eterycznego z grapefruita i taką mieszanką wymasuj skórę. Możesz użyć do tego celu doni, ale cellulit silniej zwalczy specjalny masażer, np drewniany wałek do masażu, który dodatkowo sprawne i rozbije nierówną, gąbczastą tkankę podskórną.
10. OLEJ DO BRODY
Olejować można nie tylko włosy na głowie – panowie z pewnością wiedza, jak sztywne i wymagające są włosy, które rosną na brodzie. olejek doskonale o nie zadba, zmiękczy i nawilży, nadaje sprężystości a dodatkowo – zapobiega płowieniu całej brody, pielęgnacja zarostu nie będzie już wyzwaniem – wystarczy dobry, naturalny olejek lub ich mieszanka.
Dodaj komentarz