Jak nakładać samoopalacz? Gładka skóra bez plam, zacieków i smug

Autor: Weronika Król

Jeżeli chciałabyś mieć opaloną skórę, ale z jakiś powodów nie możesz wystawić jej na słońce, to z pomocą przyjdzie ci samoopalacz. Dzięki niemu uzyskasz piękny i trwały kolor skóry. Jest łatwy w stosowaniu, ale trzeba wiedzieć, jak go zaaplikować. Sprawdź, co powinnaś zrobić, zanim nałożysz samoopalacz na skórę.

Jak nakładać samoopalacz?

1.Dokładny peeling

To pierwsze, co powinnaś zrobić przed zaaplikowaniem samoopalacza. Martwy naskórek usuń rękawicą lub gąbką. Rzecz jasna równie dobrze możesz użyć tradycyjnego peelingu na bazie oleju, który zapewni skórze ochronną warstwę. Jeżeli zastosujesz produkt bez olejku, to po peelingu w skórę wetrzyj nawilżający kosmetyk.

2.Bez plam na łokciach, kolanach i kostkach

Podczas nakładania samoopalacza może zdarzyć się tak, że na kostkach, łokciach i kolanach pojawią się ciemniejsze plamy. Rozwiązanie? Nałóż na te części ciała kosmetyk nawilżający. Z reguły są to przesuszone miejsca, które mogą wchłonąć nieco więcej samoopalacza – będą więc ciemniejsze. W roli nawilżacza dobrze sprawdzi się kwas hialuronowy lub żel aloesowy.

3.Jak nakładać samoopalacz na dłoniach i stopach

Dłonie i stopy posmaruj samoopalaczem na samym końcu. Uważaj, żeby kosmetyk nie zbierał się w zgięciach palców, przy kostkach i paznokciach. Jeżeli skórki przy nich są zabarwione samoopalaczem, to użyj wacika i toniku lub płynu do usuwania lakieru – paznokcie i skórki powinny być czyste.

4.Jak uniknąć kropek na nogach?

Małe plamki mogą pojawić się po depilacji nóg. Jak ich uniknąć? Opalanie natryskowe, nakładanie samoopalacza lub inne formy opalania skóry powinny mieć miejsce po 24 lub 48 godzinach po depilacji. Po takim czasie pory skóry i mieszki włosowe się domkną. 

5.Rękawica do samoopalacza

To całkiem sprytny sposób nakładania samoopalacza. Gadżet pomaga w równomiernym rozsmarowaniu kosmetyku, i to bez smug, zacieków lub plam. Rękawicę zastosujesz do całego ciała lub tylko do poszczególnych jego części. Nałóż na nią samoopalacz i wcieraj go delikatnymi, okrężnymi ruchami.

6.Jak utrzymać opaleniznę przez kilka dni?

Receptą na trwałą i piękną opaleniznę jest pielęgnacja ciała. Chodzi tu przede wszystkim o nawilżanie skóry, stosowanie produktów podtrzymujących opaleniznę i peelingowanie ciała przed opalaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *