Coraz chętniej sięgamy po zabiegi odmładzające, żeby opóźnić starzenie się naszej skóry. Jednym z coraz popularniejszych zabiegów jest iniekcja kolagenem. Na czym polega i jak działa?
Wiele z oferowanych w salonach kosmetycznych zabiegów ma tymczasowe działanie. Trzeba wykonywać je bardzo regularnie, ponieważ jednorazowo nie przyniosą trwałego efektu. Rewolucję rozpoczęła nowość, czyli iniekcja kolagenem.
Naturalnie i bez pomocy chirurga
Dziś coraz częściej zamieniamy skalpel na dermaroller i profesjonalne preparaty anti-age o dogłębnym działaniu. Żeby odzyskać młodość, wcale nie trzeba kłaść się na stole chirurgicznym. Naturalne metody odmładzana też mogą być skuteczne, trzeba tylko wiedzieć, czego potrzebuje nasza skóra. Jest kilka takich rzeczy, których zaczyna brakować jej z wiekiem, a jedną z nich jest kolagen.
Kolagen. Dlaczego jest ważny dla skóry?
Powiedzieć, że kolagen jest nam potrzebny, to jakby nie powiedzieć nic. To składnik niezbędny dla zachowania elastyczności skóry. Jest najważniejszym z białek, które tworzą szkielet utrzymujący naszą skórę w odpowiedniej formie. Odpowiada za gęstość skóry, jej elastyczność, ale także odpowiednie nawilżenie i kolor.
U młodych osób kolagenu jest w skórze naprawdę bardzo dużo – nawet 80%. To dlatego ich skóra jest doskonale napięta, sprężysta i mięsista. Niestety wraz z wiekiem spada ilość włókien kolagenowych wszystkich typów, przez co skóra staje się mniej napięta. Czy wiesz, że po 25 roku życia możesz tracić nawet 1,5% kolagenu w ciągu roku?
Co przyczynia się do utraty kolagenu?
Z wiekiem naturalnie wytracamy kolagen ze skóry, ale proces ten może być szybszy lub wolniejszy w zależności od tego, jak o nią dbamy. Negatywnie na ilość i jakość kolagenu w skórze działają:
- promieniowanie UV, szczególnie UVA;
- ugniatanie i rozciąganie skóry podczas snu;
- niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne, choćby brak masażu;
- szkodliwe wolne rodniki oraz toksyny.
Iniekcja kolagenem – zabieg przywracający młodość
Rozwiązaniem problemu pogłębiających się niedoborów kolagenu w skórze jest nowoczesny zabieg iniekcji, czyli ostrzykiwania właśnie tym składnikiem. Skoro brakuje nam kolagenu – dostarczmy go skórze. Najprościej można to zrobić preparatami z kolagenem typu I (np. preparatem o nazwie Nithya), które dostarcza się w głąb skóry za pomocą mezoterapii mikroigłowej lub igłowej.
Iniekcja kolagenem w formie mezoterapii ma dwie zalety:
- po pierwsze, dostarczamy niezbędny kolagen w głąb skóry;
- po drugie, stymulujemy fibroblasty do produkcji tego składnika.
Jak przebiega iniekcja kolagenem?
W praktyce taki odmładzający zabieg kosmetyczny niczym nie różni się od standardowej mezoterapii. Najczęściej specjalny preparat nasycony kolagenem nakłada się na skórę i poprawia się jego wchłanialność za sprawą dermarollera, robiącego w skórze mikronakłucia. To standardowa mezoterapia, ale z wykorzystanie innego produktu.
Preparaty kolagenowe zawierają kolagen w formie łatwych do wchłonięcia nanocząsteczek, a do tego taki, który nie wykazuje właściwości alergizujących.
Efekty iniekcji kolagenem. Co daje?
Czy warto poddać się iniekcji kolagenem? To zależy od tego, czego oczekujemy od takiego zabiegu. To świetna forma odmładzania, której efekty uwidaczniają się po kilku dniach i potęgują w ciągu kolejnych tygodni. Po iniekcji kolagenem zyskujemy:
- wygładzenie skóry,
- poprawę elastyczności,
- spłycenie zmarszczek,
- poprawa owalu twarzy,
- ujednolicenie kolory skóry.
Dodaj komentarz