Zapomniałam kupić kosmetyk! Triki, którymi go zastąpimy

Autor: Weronika Król

Zamienniki kosmetykówIle razy zdarzyło się, że zapomniałyśmy dokupić kończący się kosmetyk? Co wtedy zrobić? Przede wszystkim nie panikować. Większość osób nie wie, że produkty kosmetyczne można w łatwy sposób zastąpić innymi zamiennikami.

Wiosna i lato to pory, podczas których szczególnie często pokazujemy nasze nogi. Musimy wtedy o nie zadbać. Jedną z najczęstszych czynności, które w tym celu wykonujemy jest depilacja. Ale co zrobić jeśli właśnie skończyła się nasza pianka do golenia? Odpowiedź jest prosta – sięgnijmy po odżywkę do włosów. Jej działanie polega na zmiękczeniu naszych pasemek, aby były zdrowe i piękne. Jeśli nałożymy odżywkę na nogi, to nasze włoski będą bardziej podatne w kontakcie z żyletką, co ułatwi nam cały zabieg i zapobiegnie podrażnieniom.
Innym produktem awaryjnym może być używana przez nas codziennie pasta do zębów. Fluor w niej zawarty ma działanie wysuszające, więc możemy go stosować punktowo na miejsca, gdzie pojawiły się pryszcze. W ten sposób szybciej się ich pozbędziemy. Ale pamiętajmy, żeby nie traktować pasty jak kremu na trądzik. Składniki w niej zawarte są zbyt mocne, aby je codziennie stosować na twarzy.

Jeśli potrzebujemy szybko odświeżyć naszą fryzurę, nie tracąc czasu na prysznic, a skończył się nasz suchy szampon, to sięgnijmy do naszej kosmetyczki. Świetnym zamiennikiem będzie puder sypki. Należy go wetrzeć w skórę głowy. Ukryjemy w ten sposób przetłuszczone włosy. Jeśli nie malujemy się pudrem, to możemy jeszcze użyć zasypki łagodzącej dla dzieci. Aplikuje się ją analogicznie i efekt jest podobny.

Po porannej pobudce widzimy pod naszymi oczami sińce. Pierwsze co, to sięgamy po korektor, który nam je zatuszuje. Ale gdy się nagle skończy, nie popadajmy w panikę. Użyjmy w zastępstwie beżowego cienia do powiek o matowym wykończeniu. Wystarczy go delikatnie wklepać w problematyczne miejsca i nałożyć na to podkład. Nikt nie zauważy, że tym razem nie skorzystałyśmy z korektora.

Jednym z najgorszych scenariuszy jest brak podkładu. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez jego uprzedniego nałożenia. Dlatego w sytuacjach kryzysowych możemy stworzyć nasz własny fluid. Wystarczy wymieszać ze sobą krem do twarzy i puder. Efekt osiągniemy taki sam jak przy użyciu tradycyjnego kosmetyku.
Prawie każdy produkt można zastąpić innym zamiennikiem, wystarczy mieć odpowiednią wiedzę na temat jego właściwości. Jednak najlepiej jest po prostu skrupulatnie uzupełniać naszą kosmetyczkę. To o wiele prostsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *