Podkład z kratką: Burberry Velvet Foundation

Autor: Weronika Król

Burberry Velvet FoundationProjektanci mody już niejednokrotnie przyzwyczaili nas, że nie tylko ubrania i akcesoria są w stanie stworzyć, lecz także kosmetyki. Tą samą drogą poszedł Burberry. I tak powstał podkład Velvet Foundation.

Mówisz Burberry i myślisz kratka. Ten motyw pojawia się na wszystkich ubraniach tego brytyjskiego domu mody. Jednak teraz będziesz go mogła zauważyć na podkładzie Velvet Foundation. Kratka pojawiła się na opakowaniu kosmetyku – w ten sposób nie można przeoczyć go na sklepowych półkach. Podkład Burberry to jednak coś jeszcze – sama buteleczka z podkładem również wygląda bardzo ładnie. Kosmetyk znajduje się w plastikowym pudełku zakrywanym do połowy tekturowym opakowaniem w taki sposób, że część buteleczki wraz z nazwą marki cały czas widzimy. Aplikatorem jest pompka, którą można przekręcać w lewo, aby zamknąć butelkę z kosmetykiem lub w prawo, by ją otworzyć.

Podkład Velvet Foundation od Burberry dostępny jest w dziesięciu odcieniach beżu i brązu. Podkład dość dobrze kryje niedoskonałości i ujednolica kolor skóry. Daje także matowe wykończenie, dzięki czemu nie trzeba używać pudru transparentnego (dla cery tłustej i mieszanej może być jednak nieodpowiedni – skóra będzie szybko błyszczała się). Jedna pompka wystarczy, żeby wykonać całościowy makijaż twarzy. Do nałożenia kosmetyku użyj palców (wklep podkład opuszkami palców), gąbki lub szerokiego i płaskiego pędzla.

Velvet Foundation od Burberry nie zawiera oleistych substancji (posiada tzw. formułę oil – free). Zawiera ekstrakt z dzikiej róży, który nawilża, nadaje delikatny zapach oraz zapewnia lekkość i komfort podczas aplikacji i noszenia w ciągu dnia (lekka konsystencja sprawia, że nie czujemy podkładu na twarzy).

Jedna buteleczka zawiera 30 ml produktu. Przed użyciem należy wstrząsnąć.