Naturalne składniki w kosmetykach do włosów. Czy znasz je wszystkie?

Autor: Weronika Król

biosthetique-botanique.jpg

W kosmetykach do włosów znajdziesz coraz to ciekawsze i bardziej zaskakujące składniki pochodzenia naturalnego. Aby spełniały pożądane rezultaty i były bezpieczne, muszą być uprawiane na ekologicznych uprawach i mieć odpowiednie certyfikaty. A ty jakie znasz naturalne składniki stosowane w kosmetykach do włosów?

Coś dla orzeźwienia

W kosmetykach do włosów często znajduje się żeń-szeń, cytryna i mięta. Mają charakterystyczny zapach, ale co ważniejsze ich działanie jest zbawienne zarówno dla samych włosów, jak i dla skóry głowy. Składniki te oczyszczają, wzmacniają, pobudzają skórę głowy i stymulują cebulki włosowe do wzrostu. Dzięki takim substancjom pasemka staną się miękkie i błyszczące, będą też mocniejsze i lepiej nawilżone.

Oczyszczanie i orzeźwianie

Jeżeli zależy ci na takim wypielęgnowaniu włosów i skóry głowy, wybierz produkty bogate w lawendę, miłorząb, modrak lub pszenicę. Składniki mają działanie odżywcze, nawilżające i wygładzające. Sprawdzą się idealnie na włosach cienkich, pozbawionych objętości, słabych i delikatnych.

Im mniej, tym lepiej?

Dla osób z wrażliwą skórą głowy i skłonnościami do alergii na pewno tak. Jeżeli jesteś jedną z nich, to powinnaś wybrać kosmetyki z zawartością aloesu, olejku jojoba lub trzciny cukrowej. Używając produktów bogatych w takie substancje, będziesz miała pewność, że skóra twojej głowy zawsze będzie doskonale wypielęgnowana, a włosy odżywione i wzmocnione.

Naturalne kosmetyki dla włosów

Kosmetyki Botanique marki Biosthetique są idealne dla osób, które cenią sobie naturalną pielęgnację włosów i skóry głowy. Każda z trzech serii produktów została dostosowana do różnych potrzeb. Odżywienie zapewnią kosmetyki z linii Intense, dla włosów delikatnych i przesuszonych najlepsze będą produkty z serii Gentle, a dla wrażliwych i wymagających – Balancing. Wszystkie kosmetyki Botanique są ekologiczne, nie zostały przetestowane na zwierzętach i nie zawierają GMO. Co ciekawe, opakowania produktów są biodegradowalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *