Jak zadbać o włosy za pomocą naturalnych składników?

Autor: Weronika Król

Pielęgnowanie szorstkich i suchych włosów jest częstym problemem dla wielu dziewczyn. Bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o włosy i skórę głowy. Wypróbuj naturalne metody pielęgnacji swoich włosów, żeby utrzymać je w zdrowiu i dobrej kondycji.

Jak olejować włosy?

Rób regularne olejowanie włosów. Użyj dobrego kosmetyku, który dostarczy twoim włosom odpowiednich składników. Do olejku możesz dodać indyjskie zioła i wymieszać w szklanym naczyniu. Mieszankę nałóż na noc, a rankiem zmyj włosy. Olejek z ziołami to naturalny szampon, który odżywia i oczyszcza włosy, i to bez zawartości żadnych chemikaliów. Ta mieszanka działa bardzo dobrze po ufarbowaniu siwych i białych włosów.

Henna na włosy

Użyj henny, aby ochronić włosy przed działaniem zewnętrznych czynników: wiatrem, zanieczyszczeniami i innymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska. Włosy pokrywa się ochronną warstwą, dzięki czemu nie są narażone na różnorodne uszkodzenia. Jak przygotować hennę? Do dobrej jakościowo henny w proszku dodaj trochę wody, twarożku i białka jajka. Dokładnie wymieszaj, a mieszaninę pozostaw na co najmniej pół godziny. Następnie nałóż na włosy, a po 40-50 minutach spłucz.

Domowa maska na włosy

Wymieszaj banana, miód i białka jaj. Tak uzyskaną maseczkę nałóż na włosy, a po 30 minutach spłucz. Twoje włosy będą miękkie, sprężyste i lśniące jak nigdy wcześniej. Jeśli twoje włosy są sztywne, wymieszaj trochę twarogu i dodaj sok z cytryny. Pozostaw tę mieszaninę na 30 minut, a następnie spłucz. Zabieg ten sprawi, że twoje włosy będą bardziej miękkie i nabłyszczone.

Jak dbać o włosy?

W naturalnej pielęgnacji włosów ważne jest także stosowanie odpowiednich akcesoriów. Z pewnością przydadzą ci się szczotki z naturalnego włosia i ręczniki lub koszulki z bawełny do wycierania włosów. Szczotka z naturalnych materiałów nie uszkodzi pasemek, a ręcznik lub koszulka z bawełny zapobiegną nadmiernemu wypadaniu i podkreślą naturalny skręt pasemek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *