Jak myć włosy, by poprawić ich kondycję? Sprawdzone i przetestowane metody

Autor: Weronika Król

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że odpowiedni sposób mycia włosów może poprawić ich kondycję. Liczy się wiele rzeczy: technika mycia, stosowane kosmetyki oraz to, co robisz przed myciem i po nim. Sprawdź, jak oczyszczać włosy, żeby poprawić ich kondycję.

Szczotkuj włosy przed myciem

To bardzo prosta zasada, dzięki której twoje włosy będą piękniejsze i mocniejsze, a tobie o wiele łatwiej będzie umyć głowę. Włosy przed myciem powinny być bardzo dokładnie wyszczotkowane, bez żadnych kołtunów i splątanych pasemek. Co więcej szampon i odżywka lepiej wnikną w rozczesane włosy, które dzięki temu będą oczyszczone, odżywione i nawilżone. I pamiętaj, nigdy nie szczotkuj mokrych włosów, bo są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia. Poczekaj aż podeschną i dopiero wtedy je rozczesz.

Co zrobić z szamponem?

Po pierwsze dokładnie rozcieńcz go wodą i dopiero w takiej postaci nałóż na włosy i skórę głowy. Dzięki temu trikowi łatwiej będzie ci rozprowadzić kosmetyk na wszystkich pasemkach, a potem go spłukać. Szampon rozcieńczony wodą zadziała skuteczniej, nie podrażni skóry głowy i nie wpłynie na kondycję włosów. Po drugie szampon najpierw nałóż na kark, a dopiero potem rozprowadź na czubku i po bokach głowy. Pamiętaj, żeby odchylić włosy, bo tylko w ten sposób produkt dostanie się do każdego włosa i oczyści każdy skrawek skóry. Gdybyś szampon nałożyła tradycyjnie, to jego znaczna ilość spłynęłaby po powierzchni pasemek.

Masaż również ma znaczenie

Masaż skóry głowy ma mnóstwo zalet. Po pierwsze ułatwia rozprowadzenie kosmetyków i usunięcie zanieczyszczeń. Po drugie poprawia krążenie krwi i wzmacnia cebulki włosowe oraz stymuluje włosy do wzrostu. A po trzecie relaksuje i łagodzi bóle głowy.

Płukanie włosów

Odpowiednio wykonane płukanie włosów powinno trwać dwa razy dłużej niż mycie głowy. Pamiętaj, żeby zmyć pianę po szamponie lub inne kosmetyki spomiędzy każdego pasemka. Dłuższe płukanie usunie w 100% detergenty, które znajdują się w szamponie. Ważne jest, by do płukania włosów stosować chłodną wodę, która zamknie łuski włosowe i wygładzi strukturę pasemek.

Bądź delikatna dla włosów

Do wycierania włosów używaj delikatnych, bawełnianych ręczników lub jednorazowych ręczników papierowych. Pamiętaj, żeby mocno nie pocierać i nie szarpać pasemek, bo w ten sposób osłabiasz je i niszczysz ich strukturę. Na pogorszenie się stanu pasemek ma także wpływ zawijanie ich w ręcznik tuż po umyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *