Gąbeczki do makijażu – szybki sposób na idealny make-up: stosowanie, rodzaje, opinie

Autor: Weronika Król

gabeczki-do-makijazu-jak-stosowac.jpg

Podkład nakładany palcami to metoda, którą stosuje wielu makijażystów i wizażystów. Rzeczywiście, za pomocą własnych dłoni można wykonać pełny makijaż – zaaplikować nie tylko podkład, ale również cienie i rozświetlacz. Ostatnio jednak konkurencją dla naszych palców stały się profesjonalne gąbeczki do makijażu. Dlaczego wybiera je tak wiele kobiet? Jakie są zalety stosowania gąbek do makijażu i czemu zdeklasowały one nawet profesjonalny pędzel do aplikacji podkładu?

Zalety stosowania gąbek do makijażu

Gąbeczko do makijażu stały się popularne, z kilku powodów. Okazuje się, ze wykonując makijaż palcami możemy przenieść na twarz szereg bakterii i zanieczyszczeń, często nakładamy zbyt dużo kosmetyków do makijażu, lub po prostu aplikujemy je nierównomiernie. Profesjonalni makijażyści, starają się, aby Twoja skóra nie miała kontaktu z ich dłońmi, dlatego sięgają po dobrej jakości gadżety, które pozwolą im wykonać profesjonalny makijaż twarzy. Do tej pory największą popularnością cieszyła się płaski pędzel do podkładu typu flat-top. Okazało się jednak, że niepozorna gąbeczka pozwala uzyskać jeszcze lepszy efekt makijażu i o wile łatwiej jest zachować ją w czystości. Oto najważniejsze zalety gąbek do makijażu:

  • gąbka do makijażu jest bardzo precyzyjna i doskonale wyprofilowana – ułatwia malowanie twarzy nawet w trudno dostępnych miejscach na buzi (np. pod oczami czy przy skrzydełkach nosa);
  • dzięki gąbce aplikujemy na twarz mniej podkładu – jest ona ekonomiczna i pozwala zużyć mniej kosmetyku, więc podkład wystarczy nam na dłużej;
  • jest higieniczna – bardzo łatwo utrzymać ją w czystości i nie zużywa się szybko;
  • daje bardzo ładny, profesjonalny efekt końcowy w makijażu – buzia wygląda naturalnie, a my nie mamy uczucia maski ani smug na twarzy;
  • dobrze sprawdza się przy wszystkich rodzajach podkładu: można jej używać do płynnych i półpłynnych podkładów, nałożyć nią bazę pod makijaż, korektor w płynie, puder sypki, róż, rozświetlacz czy bronzer.

Gąbeczki do makijażu – rodzaje

Gąbki do makijażu mają różne kształty, wielkości i wykonane są z różnego tworzywa. Oto najpopularniejsze z nich:

1. Beauty blender

Królowa wszystkich gąbek. Stworzyła ją hollywoodzka makijażystka gwiazd Rea Ann Silva. Beauty belender to gąbka o kształcie jajeczka, ze szpiczastym końcem, który ułatwia nałożenie podkładu nawet w trudno dostępnych miejscach. Ma przyjemną, nieco „zamszową” fakturę (nie przypomina tradycyjnej gąbki do mycia), jest zwarta i miękka. Ta piankowa faktura sprawia, że gąbka idealnie dostosowuje się do skóry i dzięki niej podkład doskonale stapia się z cerą.

Beauty belender jest wykonany ze specjalnego tworzywa, które nie wchłania podkładu do wnętrza gąbki, lecz precyzyjnie rozprowadza na twarzy. To właśnie z jej pomocą nałożysz na twarz nie tylko płynny podkład, lecz również szereg innych kosmetyków do makijażu.

2. Mini Beauty Blender

Maleńkie „dziecko” dużej gąbki beauty blender. Została stworzona specjalnie po to, by jeszcze dokładniej aplikować kosmetyki do makijażu typu korektor pod oczy, płynne cienie, podkład w załamaniach twarzy (np., przy skrzydełkach nosa). Mini beauty blender idealnie nadaje się również do konturowania twarzy. Wiele osób stosuje ją również do aplikowania pomadek na usta – okazuje się, ze tak zaaplikowana szminka dłużej pozostaje na ustach.

3. Silisponge – silikonowa gąbka do makijażu

Okrzyknięta została zastępcą beauty belndera. To płaskie, silikonowe jajeczko, które ma rozprowadzać podkład jeszcze precyzyjniej, niż wspomniana już gąbka piankowa. Jest niezwykle higieniczna i w ogóle nie gromadzi w swoim wnętrzu ani podkładu, ani zanieczyszczeń czy sebum. Pozwala wykorzystać kosmetyk maksymalnie. Za jej pomocą nałożymy podkład nawet w trudno dostępne miejsca na twarzy. Silisponge jest niewątpliwie bardzo higieniczna, łatwo się ja myje i wystarcza na bardzo długi czas, a dodatkowo – jest niezwykle ekonomiczna ponieważ zużywa minimalne ilości kosmetyków. Niestety dzięki niej nie zaaplikujemy na buzię cieni anie nie wykonamy konturowania twarzy.

Gąbeczki do makijażu – jak ich prawidłowo używać?

O popularności gąbek do makijażu decyduje między innymi to, ze są one niezwykle łatwe w użyciu. Zawsze jednak pamiętaj, aby gąbka do makijażu była czysta i świeża – jeśli o nią nie zadbasz, możesz przenosić na buzie bakterie, zanieczyszczenia oraz resztki sebum, a także pozostałości kosmetyków, które mogą się na niej gromadzić. Dlatego mycie gąbki do makijażu to podstawa udanego makijażu.

Zwilż gąbkę pod bieżącą wodą, lub rozpyl na niej ulubiony, dobrany do rodzaju Twojej cery hydrolat. Gąbka powinna być tylko delikatnie wilgotna, nie może ociekać wodą.

Nałóż na nią odrobinę podkładu – wystarczy dosłownie kropla, wielkości ziarnka grochu.

Aby idealnie rozprowadzić podkład wystarczy stemplować buzię gąbką. Nie pocieramy nią twarzy, lecz jedynie delikatnie wklepujemy podkład tak, jak robi się to za pomocą palców. Aby nałożyć podkład w okolicy oczu i nosa – odwróć gąbkę i stempluj twarz jej węższą stroną Dzięki temu podkład idealnie zintegruje się ze skórą.

Gąbeczki do makijażu- jak je czyścić?

Gąbkę wystarczy po prostu umyć po użyciu (najlepiej użyć do tego naturalnego mydełka, hipoalergicznego płynu do mycia lub innego delikatnego płynu czy żelu). Umytą gąbkę odsączamy z nadmiaru wody i zostawiamy do wyschnięcia. Najlepiej myc ja po każdym makijażu.

Gąbeczki do makijażu – opinie

Gąbeczki do makijażu zbierają bardzo dobre opinie. Wśród najpopularniejszych gąbek prym wiedzie beauty blender – warto wypróbować tą oryginalną, pozbawiona lateksu, o idealnej do wykonania makijażu fakturze. Gąbka beauty blender całkowicie wyparła klasyczne, trójkątne gąbki do makijażu. Makijażyści i wizażyści twierdzą, że dzięki tej gąbce są w stanie wykonać pełny makijaż twarzy – od podkładu, przez aplikację cieni, konturowanie, różowienie policzków i rozświetlenie twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *