Co wspólnego mają ze sobą gładkie i lśniące włosy i dzik? Okazuje się, że bardzo wiele. Ostatnio serca włosomaniaczek podbija szczotka z włosia dzika Khaja. Czy ty też taką posiadasz?
Podstawowym składnikiem budującym włosy człowieka jest keratyna. Podobnie zbudowane jest włosie dzika. Właśnie tą zależność postanowiono wykorzystać przy produkcji szczotek do włosów. Włosie dzika jest grubsze i sztywniejsze oraz delikatniejsze niż plastik, dzięki czemu dobrze nadaje się do rozczesywania ludzkich włosów. Szczotkom z włosia dzika przypisuje się bardzo wiele zalet. Wygładzają i rozczesują pasemka, nie wyrywając i nie łamiąc pojedynczych włosów. Oczyszczają skórę głowy z martwego naskórka, łupieżu i martwych włosów. Niestety nie radzą sobie zbyt dobrze z kołtunami. Czasem sprawiają również, że włosy puszą się nadmiernie i elektryzują.
Szczotki z włosia dzika są lekkie i poręczne. Trzonek wykonany jest z wytrzymałego drewna. Należy jednak pamiętać, że materiał ten nie może być narażony na działanie wody. Jak zatem czyścić szczotki z włosia dzika? Zanieczyszczenia i włosy, które pozostały po szczotkowaniu między kępkami włosia, można usunąć w bardzo łatwy sposób. Za pomocą grzebienia wyczesujemy to, co zgromadziło się na szczotce, a watą nasączoną spirytusem przemywamy włosie. Można też zamoczyć włosie w wodzie z mydłem – musimy pamiętać jednak, by nie zamoczyć drewnianego trzonka.
Jak szczotkować? Najlepiej robić to rano. Rozprowadzamy w ten sposób sebum, które nagromadziło się w nocy na włosach – pasemka uzyskują naturalny połysk. Szczotkujemy od szyi do czoła, dotleniając i zwiększając krążenie krwi w skórze głowy. Szczotkowanie włosów to także czynność relaksująca. Łagodzi, rozluźnia i rozgrzewa skórę głowy.
Dodaj komentarz