Cerę naczynkową widać od razu – jest czerwona, towarzyszy jej silny rumień, bardzo źle reaguje na wszelkie zmiany klimatyczne, mróz, słońce, klimatyzację, suche powietrze grzejników. Łatwo ją podrażnić, a ponadto często towarzyszą jej popękane naczynka krwionośne, czyli maleńkie, czerwone żyłki.
Jak wygląda cera naczyniowa?
- jest bardzo wrażliwa i reaktywna
- reaguje zaczerwienieniem i podrażnieniem na czynniki zewnętrzne
- źle znosi nowe, nieodpowiednio dobrane kosmetyki
- widać na niej popękane i rozszerzone naczynka krwionośne (tzw. pajączki)
- piecze i towarzyszy jej uczucie ściągnięcia
Pielęgnacja cery naczynkowej – jakie kosmetyki?
- Mleczko do twarzy lub olejek – wybierz kosmetyk o delikatnej, aksamitnej formule, który doskonale oczyści i zmyje makijaż bez nadmiernego pocierania reaktywnej skóry.
- Tonik do cery naczynkowej – najlepiej, jesli będzie skomponowany ze składników które mają działanie kojące i wyciszają skórę: rumianku, ekstraktu z arniki górskiej lub wąkrotki azjatyckiej.
- Krem ochronny na dzień – powinien nie tylko zapobiegać podrażnieniom i chronić skórę w każdych warunkach, lecz także wzmacniać naczynka i koić skórę.
- Bogaty krem na noc – to krem – mechanik, który naprawia mikrouszkodzenia i wzmacnia skórę oraz odbudowuje jej barierę ochronną.
Dodatkowa pielęgnacja dla cery naczyniowej
- Serum do cery naczynkowej – czyli takie, które łagodzi podrażnienia, koi, zmniejsza rumień i uszczelnia kruche naczynka krwionośne. Takie serum do twarzy powinno zawierać m.in wyciąg z drzewa lipowego (działanie przeciwzapalne), wyciąg z szyszek cyprysa (poprawia wygląd i chroni skórę), wyciąg z kory kasztanowca (uszczelnia naczynia krwionośne).
- Płyn micelarny – wybierz gęsty, o delikatnej formule, który zmywa makijaż, a jednocześnie łagodzi podrażnienia i nie przyczynia się do powstawania pajączków.
- Krem do twarzy z zielonym pigmentem – idealne wsparcie dla cery naczyniowej i świetny kamuflaż dla zaczerwienionej, podrażnionej skóry.
- Maseczka do twarzy dla cery naczynkowej – powinna nawilżać, odżywiać i jednocześnie koić skórę skłonną do powstawania rumienia i pękania naczynek. Jedną z lepszych jest maseczka do twarzy z białej glinki. Dla cery naczynkowej stworzono też specjalne maski-kremy na noc. Po prostu nakładaj grubą warstwę maski na oczyszczoną skórę twarzy i połóż się spać. Rano zmyj delikatnie resztki maseczki, np. używając olejku do demakijażu. Maska wpłynie na odżywienie, ukojenie i wzmocni twoją delikatną cere naczynkową.
Jak chronić cerę naczynkową?
- unikaj długotrwałej ekspozycji skóry na promienie słoneczne
- chroń ją przed nagłymi zmianami temperatury, w miarę możliwości unikaj też klimatyzowanych pomieszczeń
- zadbaj o zdrowe nawyki żywieniowe – unikaj alkoholu i innych używek
- odstaw ostre przyprawy i kofeinę
Dodaj komentarz