Serum do włosów – właściwości, działanie, zastosowanie

Autor: Weronika Król

Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. W tym celu nie zawsze wystarczą szampony, odżywki i maski. Z pomocą przychodzi serum do włosów – jak działa? Czy warto go używać? Czy jest w stanie naprawić zniszczenia?

Co to jest serum do włosów?

Serum do włosów to kosmetyk o gęstej, oleistej konsystencji, zazwyczaj zamknięty w małej buteleczce. Składa się ze składników odżywczych, które doskonale wchłaniają się w strukturę włosa. Mają na celu natychmiastową poprawę ich kondycji, wzmocnienie, odżywienie końcówek. Dzięki swojej formie serum bardzo silnie regeneruje włosy.

Jak działa serum do włosów?

Serum używa się do pielęgnacji i stylizacji włosów. Warto po niego sięgać, gdy ich wygląd się pogorszył. Znacznie wygładzi i zdyscyplinuje pasma oraz zabezpiecza je przed uszkodzeniami. Serum do włosów domyka łuski, chroni końcówki, sprawia, że włosy są elastyczne i łatwiej się rozczesują oraz podkreśla skręt kręconych włosów.

Serum do włosów – dla kogo?

Wszyscy mogą po nie sięgać. Jest tyle rodzajów serum, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, aby wybrać dostosowany do potrzeb włosów. Oczywiście produkty, których działanie widać po pierwszym użyciu nie istnieją. Zawsze trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu.

Jakie serum do włosów wybrać?

Nie myśl, że serum naprawi rozdwojone końcówki lub włosy od razu będą we wspaniałej kondycji. Serum może jedynie zabezpieczyć pasma przed dalszymi uszkodzeniami. Jego właściwości poprawiają wygląd włosów, ale tylko z zewnątrz. Wybierz serum, które ma wiele substancji aktywnych i nie zawiera silikonów. Silikony po pewnym czasie wysuszą włosy, więc postaw na naturalne olejki roślinne, witaminy, wyciągi i ekstrakty ziołowe). Najważniejszą rzeczą, jaką powinnaś się kierować przy wyborze serum jest jego skład.

Jak używać serum do włosów?

Stosuj się do zaleceń producenta. Zazwyczaj serum można używać kilka razy dziennie, najlepiej rano przed ułożeniem włosów. Zabezpieczy je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zmianami temperatur, wilgocią, promieniowaniem UV. Nakładaj serum na suche włosy lub od razu po umyciu. Uważaj, żeby nie przesadzić z jego ilością.

Serum do włosów – czy przyspieszy ich wzrost?

Nie, serum nie jest w stanie tego zrobić. Serum nie wciera się w skórę głowy, dlatego nie może przyspieszyć wzrostu włosów ani pobudzić cebulek do pracy. Wcieraj serum w końcówki lub na całej długości włosów.

Serum do włosów czy olejek?

Zdecydowanie lepiej działają olejki do włosów, szczególnie te naturalne, ponieważ są w stanie wniknąć w najgłębsze struktury włosa i sprawić, że będą rosły znacznie szybciej. Olejowanie włosów jest najlepszym sposobem na utrzymanie fryzury w dobrej kondycji.

Opinie o serum do włosów

Są naprawdę różne, bo możemy trafić na wiele odmian tego produktu. Jedne są o kontrowersyjnym składzie, natomiast inne faktycznie wpływają na kondycję włosów. Zarówno serum, jak i inne kosmetyki należy wybierać mądrze i skupiać się na składzie, bo w innym wypadku możemy jedynie zaszkodzić naszej fryzurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *