Makijażowe sztuczki gwiazd: puder na długie i gęste rzęsy

Autor: Weronika Król

Twoje rzęsy nie są tak wyraziste, jakbyś tego chciała, a maskara nie daje rady ich podkreślić? Możesz sprawić, że będą miały dwa razy więcej objętości – wystarczy prosty makijażowy trik, z którego korzystają największe gwiazdy Hollywood. Sprawdź, jak zrobić to bez sztucznych rzęs!

Nie każda kobieta rodzi się ze zjawiskowo długimi, grubymi i gęstymi rzęsami. Zdarza się, że naturalnie nasze oczy nie są wyraziście podkreślone, a rzęsy są dość rzadkie i nie mają tyle objętości, ile byśmy chcieli. Nie ma jednak co się załamywać, bo opcji na ich zagęszczenie jest wiele.

Sposoby na cienki, krótkie i rzadki rzęsy

Jeśli mamy cienkie i krótkie rzęsy, możemy skorzystać z rozwiązań takich jak:

 • pogrubianie i podkręcanie rzęs za pomocą tuszu,
 • doklejanie sztucznych rzęs na pasku,
 • doklejanie pojedynczych rzęs lub kępek,
 • przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2D lub inną.

Nie zawsze jednak chcemy nosić przedłużane rzęsy. Są to też zabiegi kosztowne. A maskara nie u każdego daje tak samo spektakularne efekty. Co można wtedy zrobić?

Dobrym rozwiązaniem jest systematyczna pielęgnacja rzęs olejami lub odżywkami. Wzmocnione od środka będą rosły dłuższe i zagęszczą się, a w konsekwencji makijaż będzie efektowniejszy. Niestety na efekty zastosowania odżywki trzeba poczekać. Można jednak zadziałać szybciej!

Piękne rzęsy jak u gwiazd. Czy to możliwe?

Jak to możliwe, że gwiazdy dużego ekranu, celebryci pozujący na ściankach i wszyscy ci, których zdjęcia oglądamy w sieci, mają tak pięknie podkreślone oczy? To niemożliwe, żeby każda z tych kobiet miała tak długie, gęste i wyraziste rzęsy naturalnie. Często jest to efekt odpowiedniego makijażu, w którym dużą rolę odgrywają makijażowe triki na zwielokrotnienie objętości rzęs.

Skąd wiemy, że to sposoby, których naprawdę używają aktorki, piosenkarki i celebrytki? Zdradzają nam je wizażyści, którzy dbają o wizerunki gwiazd. Oto jedna ze sztuczek, którą wykorzystują w swojej pracy. Dzięki niej Ty też możesz mieć rzęsy tak piękne jak gwiazda Hollywood – wcale nie jest to bowiem kosztowny i wymagający trudno dostępny kosmetyków trik. Sprawdź.

Puder na rzęsy, czyli makijażowa sztuczka najlepszych wizażystów

Okazuje się, że wystarczy odrobina pudru (transparentnego, sypkiego, którego używamy zazwyczaj do wykończenia makijażu), aby każda maskara zagęszczała rzęsy i działała lepiej. To makijaż sztuczka, którą naprawdę warto znać, zwłaszcza gdy chcemy mieć pięknie podkreślone oczy, a maskara, którą mamy pod ręką, wcale nie robi cudów. Dzięki zastosowaniu pudru: zacznie!

Wystarczy obsypać rzęsy pudrem przed ich pomalowaniem, aby sprawić, że efekt będzie o wiele lepszy. Zwykły puder sprawia, że rzęsy mają więcej objętości i są grubsze. Nałożona na tak przygotowane włoski maskara da o niebo lepszy efekt:

 • rzęsy będą grubsze i gęstsze,
 • maskara lepiej wydłuży włoski,
 • efekt makijażu będzie trwalszy.

Jak pogrubić i wydłużyć rzęsy pudrem?

Oto krótka instrukcja krok po kroku, którą możesz wprowadzić w życie bez dodatkowego wkładu pieniężnego. W końcu puder ma pod ręką każda z nas.

 1. Podkręcamy rzęsy zalotką – doda objętości.
 2. Nakładamy pierwszą, cienką warstwę tuszu do rzęs.
 3. Po podeschnięciu maskary oprószamy rzęsy pudrem.
 4. Nakładamy drugą warstwę tuszu do rzęs.

Ważne, aby nie używać zbyt dużo pudru. Wystarczy nabrać go trochę na puchaty pędzel, strzepać nadmiar, a następnie delikatnie przenieść pozostały pyłek na rzęsy. Pudru nie musi być dużo, on i tak świetnie zadziała. W nadmiarze mógłby sprawić, że maskara zacznie zbierać się w grudki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *