Jak regulować brwi nitką?

Autor: Weronika Król

Istnieje wiele metod regulacji brwi. Jedną z nich jest regulacja za pomocą nitki. Jeżeli wydaje Ci się, że to najnowsza metoda regulacji brwi, to jesteś w błędzie. Depilacja nitką była znana już wieki temu, a wywodzi się z tradycji hinduskiej i arabskiej szkoły pielęgnacji ciała. Jest szybka, skuteczna i mniej bolesna niż depilacja pęsetą. Co to jest nitkowanie brwi oraz jakie są jego efekty, wady i zalety? Jak regulować brwi nitką krok po kroku?

Jaką nitką regulować brwi?

W celu regulacji brwi stosuje się bawełniane nici, które są bardzo cienkie i mocne. Ponadto, w przeciwieństwie do błyszczących nici syntetycznych, są także matowe. Długość nitki do depilacji należy dobrać indywidualnie. Tego typu nić nie nadaje się do wielokrotnego użytku – po jednym zabiegu należy ją bezzwłocznie wyrzucić.

Co to jest nitkowanie brwi?

Wyregulowane brwi nadają twarzy charakteru – mogą albo złagodzić, albo wyostrzyć jej rysy. Nitkowanie (ang. threading) to jedna z metod regulacji brwi, którą przeprowadza się za pomocą cienkiej, jednorazowej nitki.

Jak regulować brwi nitką?

Regulowanie brwi nitką to zabieg, który oferuje wiele gabinetów kosmetycznych. Ponieważ jest łatwy, można go przeprowadzić samodzielnie w domu. Jeżeli nie wiesz, jak się do niego zabrać, poszukaj przydatnych informacji w Internecie lub na pierwszą sesję umów się z kosmetyczką; ona pokaże Ci, jak szybko i bezboleśnie wyregulować brwi.

Aby samodzielnie wyregulować brwi nitką, potrzebujemy jedynie cienkiej, bawełnianej nici. Zawiązuje się ją w pętelkę i skręca w palcach. Przesuwająca się pomiędzy palcami środkowa część nici skutecznie usuwa włoski i nadaje brwiom pożądany kształt. Nitka działa jak pęseta.

Jak regulować brwi nitką krok po kroku?

Najpierw utnij kawałek nici, na przykład o długości 40 cm, po czym zawiąż jej końce na supeł. Tak powstałą pętlę okręć wokół palca lub całej dłoni – zrób tak, żeby Ci było wygodniej. Jeżeli pętla jest zbyt duża, zmniejsz ją poprzez zawiązanie kolejnego supła. Następnie manipuluj palcami jednej dłoni w celu zwinięcia nici około 7-8 razy w spiralkę; w efekcie uzyskasz ósemkę. Później przyłóż jedną z pętelek do miejsca, które chcesz wydepilować, i przesuń palcami w taki sposób, aby jedna pętelka zmniejszała się, a druga zwiększała. Dzięki temu, że skręt nitki przesuwa się, dostające się do niego włoski zostają usunięte. Ruch powinien odbywać się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Nitkowanie brwi – efekty

Efekty nitkowania utrzymują się nawet przez 6 tygodni. Podczas gdy po depilacji pęsetą skóra jest wrażliwsza i zaczerwieniona, nitkowanie nie niesie za sobą takiego ryzyka. Regulacja brwi nitką jest bezbolesna lub przynajmniej mniej bolesna, szybka i łatwa. Ewentualny ból można złagodzić zimnym kompresem przykładanym w bolące miejsce. Nitkowanie to dobre rozwiązanie nie tylko na regulowanie brwi, lecz także na pozbycie się niechcianego wąsika i włosków z innych wrażliwych partii skóry. Z kolei smarowanie okolic oczu kremami do depilacji może wywołać podrażnienia i uczulenia. Z tego powodu nitkowanie jest szczególnie polecane kobietom o wrażliwej skórze i alergiczkom.

Nitkowanie brwi – zalety

Nitkowanie brwi, jak każdy zabieg, ma swoje zalety i wady. Na szczęście, tych pierwszych jest więcej.

Po pierwsze, bawełniana nitka usunie nawet cienkie i krótkie włoski. Ponadto nie powoduje podrażnień, dlatego zabieg może być stosowany mimo wrażliwej i skłonnej do alergii skóry. Dodatkowo nitkowanie to bardzo higieniczna i ekologiczna metoda regulacji brwi, przy której nie używa się żadnej chemii, kosmetyków, żeli ani kremów; wystarczy sama nitka i trochę wprawy. Ta ostatnia umożliwi nam pozbycie się niechcianych włosków na długo, to znaczy usunięcie ich wraz z cebulkami. To szczególnie istotne w przypadku szybko odrastających brwi, których nie trzeba wyrywać co kilka dni. Co więcej, nitkowanie nie obciąża naszej kieszeni, ponieważ jest zabiegiem tanim. Ponadto za pomocą nitki można nie tylko regulować brwi, lecz także usuwać owłosienie z okolic warg i brody.

Nitkowanie brwi – wady

Chociaż, jak wspomnieliśmy, regulowanie brwi nitką nie należy do zabiegów kosztownych, trudno znaleźć kosmetyczkę, która byłaby w tej dziedzinie fachowcem. Na szczęście, nitkowanie brwi można wykonywać samodzielnie, jeżeli oczywiście ma się wprawę. Fakt, że regulacja brwi nitką wymaga wprawy, jest kolejną wadą tego zabiegu. Aby usunąć owłosienie we właściwy sposób, to znaczy wraz z cebulką, potrzeba doświadczenia. Na szczęście, trening czyni mistrza, a ten trening sprawi, że efekt nitkowania utrzyma się długo i odrastające włoski nie będą wrastać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *