Jak odmłodzić się o kilka lat? Zmarszczkom na twarzy i szyi powiedz NIE

Autor: Weronika Król

Wgłębienia w skórze i zmarszczki są dla kobiet ogromnym problemem. U jednych pojawiają się bardzo szybko, a u innych nieco później. Niemniej nikt ich nie lubi i chce jak najszybciej się ich pozbyć. Sprawdź, jak się odmłodzić i jak zlikwidować zmarszczki na twarzy i szyi.

Jak powstają zmarszczki?

Skóra po 25 roku życia zaczyna się starzeć i nie regeneruje się już tak szybko. Pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, które z czasem się pogłębiają. Mogą być widoczne także objawy odwodnienia i utraty elastyczności. Może to być widoczne podczas wyrażania emocji, po umyciu skóry lub rano po przebudzeniu się, gdy na twarzy pozostaje ślad po poduszce. Wszystkie te zmiany są naturalne, ale skóra jednocześnie daje sygnał, że nie jest już w stanie sama się zregenerować. Właśnie w tym musimy jej pomóc.

Skóra po 25. roku życia

Co dzieje się ze skórą po 25. roku życia? Możemy zaobserwować następujące procesy:

  • spadek poziomu kolagenu,
  • skóra wolniej się regeneruje,
  • pojawiają się przebarwienia,
  • cellulit jest bardziej widoczny,
  • cera gorzej reaguje na niehigieniczny tryb życia,
  • włosy i paznokcie stają się słabsze.
Domowe sposoby na młodszą skórę
1. Kolagen w ampułkach do picia

To skuteczny sposób na spłycenie zmarszczek i poprawienie kondycji skóry. Ampułki z kolagenem to prosta i szybka metoda na nawodnienie organizmu oraz zapewnienie skórze i organizmowi odpowiedniej dawki kolagenu. Przypomnijmy, że kolagen znajduje się także w stawach, chrząstkach, zębach, naczyniach krwionośnych i rogówce oka.

2. Złuszczanie kwasami AHA i BHA

Kuracja kwasami AHA i BHA jest najlepsza dla osób z szarą cerą, zanieczyszczoną, nierówną i starzejącą się. Złuszczanie naskórka tymi preparatami dają szybkie rezultaty i w znaczący sposób poprawiają wygląd cery. Usunięcie wierzchniej warstwy skóry przyspiesza wchłanianie kolagenu i innych odżywczych składników. Złuszczanie poprawia nawilżenie skóry, wygładza zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia.

3. Ochrona przeciwsłoneczna

Nie ma skutecznej walki ze zmarszczkami bez ochrony przed słońcem. Stosuj kremy z filtrami UV, które hamują procesy starzeniowe, przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek i przebarwień oraz zapobiegają wysuszeniu skóry. Najlepiej będą działać kremy z filtrami fizycznymi, bielące skórę, bo pozostaną na jej powierzchni, tworząc barierę dla promieniowania słonecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *