Peeling kawitacyjny coraz częściej zastępuje manualne oczyszczanie twarzy. Jest zabiegiem przyjemnym, skutecznym i bardzo popularnym. Sprawdź, jakie efekty daje peeling kawitacyjny, jak wygląda zabieg i czy jest właśnie dla ciebie.
Na czym polega i dla kogo jest peeling kawitacyjny?
W peelingu kawitacyjnym używa się zjawiska kawitacji. Zachodzi ono pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega to na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową i dlatego podczas zabiegu skóra musi być wilgotna. Wtedy z zetknięciu się z ultradźwiękami pojawiają się pęcherzyki, które pękają i rozbijają stare komórki naskórka.
Peeling kawitacyjny polecany jest osobom z każdym rodzajem cery, a w szczególności osobom z trądzikiem pospolitym lub różowatym oraz z zaskórnikami i wągrami. Wykonany na skórze mieszanej i tłustej zmniejsza wydzielanie sebum i świecenie się cery. Skórze suchej zapewnia blask i spłyca drobne zmarszczki. Peeling kawitacyjny stosowany bardzo regularnie rozjaśnia przebarwienia.
Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako samodzielny zabieg. Kosmetolodzy twierdzą, że dobrze się sprawdzi jako forma przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywczych. Zabieg nie jest inwazyjny i dlatego może być wykonany na cerze wrażliwej i naczyniowej.
Peeling kawitacyjny – jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa od 30 minut do godziny. Do salonu kosmetycznego najlepiej przyjść bez makijażu. Kosmetyczka oczyści i odtłuści skórę, a dla wzmocnienia efektu zastosuje peeling. Następnie na skórę nakłada się serum lub tonik i kosmetyczka przystępuje do zabiegu. Fale ultradźwiękowe na skórę przenoszone są za pomocą szpatułki. Nie jest to bolesne, lecz może łaskotać i dawać wibracje. Tym urządzeniem oczyszcza się poszczególne części twarzy tak długo, aż martwe komórki naskórka zostaną usunięte. Zabieg kończy się mikromasażem i nałożeniem maski nawilżającej. Po peelingu kawitacyjnym skóra może być lekko zaczerwieniona. Jeżeli zabiegowi poddałaś się latem, to dobrze jest zastosować krem z filtrem SPF 20.
Jak często powtarzać peeling kawitacyjny? Osoby z normalną cerą mogą poddawać się zabiegowi raz na jakiś czas w celu odświeżenia skóry. Osoby ze skórą problematyczną powinny wykonać od trzech do sześciu zabiegów w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych.
Peeling kawitacyjny – efekty i przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do peelingu kawitacyjnego są: ciąża, osteoporoza, padaczka, choroby tarczycy, niewydolność krążenia, zakażenia skóry, metalowe implanty, rozrusznik serca, nowotwory. Jakie efekty daje peeling kawitacyjny? Złuszcza naskórek, poprawia krążenie krwi i limfy, dotlenia skórę, regeneruje, uelastycznia i relaksuje.
Dodaj komentarz