Cztery typy urody. Jesteś latem, jesienią, zimą czy wiosną?

Autor: Weronika Król

W kosmetyce urodę dzielimy na cztery typy: lato, jesień, wiosna i zima. Do każdego rodzaju przyporządkowane są indywidualne cechy. Taka klasyfikacja jest niezbędna, aby ustalić właściwą gamę kolorów kosmetyków dla poszczególnych kobiet. O danym typie urody decyduje m.in. karnacja czy kolor oczu. Czy wiesz, do jakiego typu przyporządkować własną urodę?

Typ urody – podział i charakterystyka 

Lato – to jedna z czterech pór roku, którą cechuje przede wszystkim najwyższa temperatura. Mogłoby się wydawać, że osoby o takim typie urody charakteryzują się ciemną karnacją. To nie do końca prawda, ale warto zaznaczyć, że skóra kobiet o takim typie urody dobrze znosi promienie słoneczne. Jednak Pani Lato ma jasny odcień karnacji, a jej włosy najczęściej są określane mianem popielatego blondu. Natomiast, jeśli chodzi o barwę oczu, to przypomina ona elementy świata przyrody, w tym przede wszystkim błękitne i szare niebo. Usta są zabarwione bladym kolorem. Jakie kolory kosmetyków i ubrań pasują do tego typu urody?

  • jasny i porcelanowy podkład,
  • chłodny róż,
  • cienie o jasnej, szarej, błękitnej i różowej barwie,
  • ubrania w chłodnej tonacji – złamany odcień bieli, błękitny czy szary.

Ponadto warto zaznaczyć, że czerń nie jest twoim kolorem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór koloru granatowego.

Jesień – kobieta o takim typie urody odznacza się ciepłą urodą. Wyraziste barwy bez wątpienia stanowią jej atut. Do koloru włosów zaliczamy: rudy, kasztanowy, miedziany oraz rudy blond. Natomiast oczy są oliwkowe, piwne, zielone, szaro-brązowe, szare, a także błękitne ze złotymi smugami. Jaki kolor karnacji zdobi kobietę o jesiennym typie urody? Jest to ciepło brzoskwiniowy odcień skóry, na której mogą również występować piegi. Usta mają podobne zabarwienie. Jeśli chcesz dobrać właściwe kolory do swojego typu urody, inspiruj się przede wszystkim złotą polską jesienią, w której nie brakuje żółci, pomarańczy, czerwieni czy zgniłej zieleni. Nie bój się wybierać ubrań o zróżnicowanych i wyrazistych barwach. Jednak unikaj bieli oraz czerni, które mogą nadać posępny wyraz twarzy. Do czerni warto wybierać kolorowe dodatki, które idealnie zharmonizują się z twoim typem urody.

Zima – to najsurowsza z czterech pór roku. Co to oznacza? W przyrodzie możemy zaobserwować  połączenie śniegu oraz brązowych kor drzewa. To idealnie odbicie dla Pani Zimy, która zazwyczaj ma bardzo jasną, wręcz porcelanową karnację oraz ciemnobrązowe, czarne włosy. Oczy mają fiołkowoniebieską, ciemnoniebieską, piwną, bądź brązową barwę. W przeciwieństwie do jesieni i lata, czarny kolor idealnie podkreśli twoją urodę. Doskonałym pomysłem będzie połączenie dwóch kontrastowych kolorów np. czerni i bielą czy czerwieni z żółcią. Ponadto taki typ urody może również posiadać kobieta o latynoskiej, śniadej cerze.

Wiosna – o tej porze roku przyroda budzi się do życia. Przedkłada się to również na typ urody, w którym bez wątpienia królują ciepłe, wiosenne barwy. Jasne włosy z pasemkami bądź rude należą właśnie do tego rodzaju urody. Oczy są barwy niebieskiej, zielonej, brązowo-złotej bądź miodowej. Usta mają podobną tonację – truskawkowe czy łososiowe. Garderobę należy komponować w pastelowych i beżowych barwach. Ponadto warto dobrać biżuterię do stroju – najlepiej się sprawdzi jasne złote. Czerń oraz biel, podobnie jak w przypadku jesieni i lata, również nie stanowi twojego najlepszego koloru. Za to warto szukać granatu i grafitu. To typ urody, który jest charakterystyczny dla wielu Polek, odznaczający się delikatnością i świeżością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *